Приврпчиња за терминали на батерии на батерии Ampper, врвен терминал за батерии за автомобил и брод

Приврпчиња за терминали на батерии на батерии Ampper, врвен терминал за батерии за автомобил и брод

Това е достапна
DEN 159.84
Количина на стоки:

1 пар цврстина позитивни и негативни стандардни врвни конектори за зголемена јачина и намалена корозија Направени од месинг, + и - се директно обележани на терминалот. Лесно за инсталирање, директно вклопување и без модификации, направете го побрзо и полесно за инсталација. Се користи за продолжување на батеријата, паралелна врска и приклучок за земја. Компатибилен за автомобил, возило, РВ и брод, кои имаат стандардна батерија со врвен пост (конус од 19 мм / затегнување позитивно и 17 мм конус / намалување на негативно). Ампер Топ Пост месинг Терминал за батерии за конектор за конектор за морски автомобили RV возила. Спецификации : 1, 1 пар конектори за цврстина за зголемена јачина и намалена корозија. 2, изработени од месинг, + и - се директно обележани на терминалот. 3, лесен за инсталирање, директно вклопување и без модификации, направете го побрзо и полесно за инсталација. 4, се користи за продолжување на батеријата, паралелна врска и копнена врска. 5, компатибилен за автомобил, возило, РВ и брод, кои имаат стандардна батерија со врвен пост (19 мм конус / затегнување позитивно и 17 мм конус / намалување на негативно). Комплетни комплети вклучуваат : 1 x позитивен терминал 1 x негативен терминал 100% задоволство.

Основните својства

Додатоци на производот