Надворешен Компас-Воена Навигациска Алатка За Опрема За Преживување И Професионално Геодетско Земјиште-Пренослив Водоотпорен Геолошки И Кампувачки Навигациски ?

Надворешен Компас-Воена Навигациска Алатка За Опрема За Преживување И Професионално Геодетско Земјиште-Пренослив Водоотпорен Геолошки И

Това е достапна
DEN 596.80
Количина на стоки:

Компа На отворено : Навигирајте на кој било терен или временска состојба со целосно зацврстено уредување на оваа висококвалитетна компа Тоа комбинација со кељ и лупа значи дека можете лесно да го зацртате вашето јадро, без разлика каде ќе ве однесе вашата авантура. Алатка за воена Навигација : оваа пластична компа се трудев да бидам лесна, но сепак силна и издржлива - совршена за млади постари или искусни ветерани. Светло зелената боја обезбедува висока видливост, додека производствениот материјал ја намалува вкупната тежина за лесен транспорт во кој било ранец или појас. Пренослив Геолошки Компа : Без разлика дали ја истражувате земјата или истражувате нова геолошка формација, оваа рачна компа е идеална алатка. Тоа повеќе цели вклучуваат пешачење, кампување, морска навигација и ориентација, што го прави разноврсен додаток на секоја опрема за ентуијазам на отворено. Водоотпорна Пешачка Компа : Не дозволувајте дождот или состојбата на водата да ве намалат со оваа водоотпорна компа. Направено за читливост на маснотии, држењето на палецот и зголемувањето на гледачот нудат лесна корист кога треба брзо и ефикасно да ја прочитате вашата позиција. опрема за преживување : оваа тактичка компа е суштинска компонента на секој комплет за преживување или торба. Со тоа фина изработка и лесна за употреба, дури и оние без искуство можат да се движат низ најпредизвикувачката средина. Професионалниот земјишен урвејор, исто така, ќе ја смета оваа компа непроценлива за нивната работа.

Основните својства

Додатоци на производот