DMiotech 2 Пакет 6mm Внатрешна Диа H15xD15 Прирабница Спојка Конектор Цврсти Водич Вратило Поддршка Спојка Вратило Спојка Со Завртки ЗА Diy RC Модел Мотори Црвена

DMiotech 2 Пакет 6mm Внатрешна Диа H15xD15 Прирабница Спојка Конектор Цврсти Водич Вратило Поддршка Спојка Вратило Спојка Со

Това е достапна
DEN 207.84
Количина на стоки:

ПРИМЕНА : приклучокот за спојување Прирабница главно се инсталира помеѓу завртката за олово и вратилото на моторот, обезбедувајќи функција на апсорпција на удари и правејќи ја транзицијата постабилна и мазна Преку овој приклучок за спојување на прирабницата, ударот предизвикан од движењето на моторот може да се стабилизира. Широко се користи во степер мотори. погоден за поврзување на вратилото на моделот, совршени додатоци ЗА МОТОР Со РК Модел итн. ГОЛЕМИНА : Материјал : Позлата Со Железо;Боја : Црвена;Внатрешен Дијаметар : 6мм/0,23 инчи;Вкупна Висина : 15мм/0,59 инчи;Надворешен Дијаметар На Цилиндерот : 15мм/0,59 инчи;Висина На Цилиндерот : 11мм/0,39 инчи;Дијаметар На Основата : 28мм/0,92 инчи;Висина На Основата : 2мм/0,08 инчи;Степен На Држење На Завртката : 90. КАРАКТЕРИСТИКА : Цврстата Прирабничка Спојка е изработена од алуминиумска легура, стврдната со термичка обработка, а потоа галванизирана. Издржливата изолација, не е лесна за деформација под притисок, ја прави вашата оска постабилна, подолг век на траење, лесна за инсталирање и замена. ФУНКЦИЈА : Спојката на Вратилото на Прирабницата може да поправи едно вратило на рамнина и лесно да инсталира други делови на вратилото. Двојните точки за поврзување цврсто го прицврстуваат спојката.машината не е лесно да се одвои за време на работата. ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме потврдете ја големината на вратилото на вашиот степер мотор пред да го купите. ПРИМЕНА : приклучокот за спојување Прирабница главно се инсталира помеѓу завртката за олово и вратилото на моторот, обезбедувајќи функција на апсорпција на удари и правејќи ја транзицијата постабилна и мазна. Преку овој приклучок за спојување на прирабницата, ударот предизвикан од движењето на моторот може да се стабилизира. Широко се користи во степер мотори. погоден за поврзување на вратилото на моделот, совршени додатоци ЗА МОТОР Со РК Модел итн.

Основните својства

Додатоци на производот