Meccanixity 2pcs 7mm Прирабничка Спојка Конектор, Вратило Оска Фитинзи ЗА Diy RC Модел Мотори, со 4pcs Прицврстување Завртка 1pcs M2 Хексадецимален Клуч

Meccanixity 2pcs 7mm Прирабничка Спојка Конектор, Вратило Оска Фитинзи ЗА Diy RC Модел Мотори, со 4pcs Прицврстување Завртка 1pcs M2 Хексадецимален

Това е достапна
DEN 2.33
Количина на стоки:

Приклучокот за Спојување на прирабницата е широко користен во поврзувањето на вратилото на моделот и е одличен додаток за моторите на моделот RC Внатрешен Дијаметар : 7мм/0,27 инчи; Вкупна Висина : 13мм/0,51 инчи; Надворешен Дијаметар На Цилиндерот : 16мм/0,62 инчи; Дијаметар На Основната Плоча : 32мм/1,25 инчи; Дијагонално Растојание На Дупката на Завртката : 24мм/0,94 инчи; Дијаметар На Дупката На Основната Плоча : 4мм/0,16 инчи. Стврднат со термичка обработка, а потоа галванизиран. Издржлив и изолација, направете ја вашата оска постабилна, лесна за инсталирање и замена. Спојката на вратилото на прирабницата може да поправи вратило на рамнина и лесно може да инсталира други додатоци на вратилото. Лесно е за инсталирање и замена. Целата големина се мери рачно, ве молиме дозволете +/-0,1 инчи грешка. Приклучокот за Спојување на прирабницата е широко користен во поврзувањето на вратилото на моделот и е одличен додаток за моторите на моделот RC. Внатрешен Дијаметар : 7мм/0,27 инчи; Вкупна Висина : 13мм/0,51 инчи; Надворешен Дијаметар На Цилиндерот : 16мм/0,62 инчи; Дијаметар На Основната Плоча : 32мм/1,25 инчи; Дијагонално Растојание На Дупката на Завртката : 24мм/0,94 инчи; Дијаметар На Дупката На Основната Плоча : 4мм/0,16 инчи. Стврднат со термичка обработка, а потоа галванизиран. Издржлив и изолација, направете ја вашата оска постабилна, лесна за инсталирање и замена. Спојката на вратилото на прирабницата може да поправи вратило на рамнина и лесно може да инсталира други додатоци на вратилото. Лесно е за инсталирање и замена. Целата големина се мери рачно, ве молиме дозволете +/-0,1 инчи грешка. Што е ова?Приклучокот за Спојување на прирабницата е широко користен во поврзувањето на вратилото на моделот и е одличен додаток за моторите на моделот RC.

Основните својства

Додатоци на производот