35 Вати Преку Серија ПРЕДВОДЕНА Гуска Вратот Ѕид Светлина-4.550 Лумени - 3000к Топло Бело-Прилагодливо-Кафеаво Куќиште - Со Фотоелемент 35 Вати Преку Серија ПРЕДВОДЕНА Гу?

35 Вати Преку Серија ПРЕДВОДЕНА Гуска Вратот Ѕид Светлина-4.550 Лумени - 3000к Топло Бело-Прилагодливо-Кафеаво Куќиште - Со Фотоелемент 35

Това е достапна
DEN 1.67
Количина на стоки:

Светло СВЕТЛО – Новиот 35 вати има над 4 Ултра-ефикасни 2835 Led Диоди за 130+lm до вати! 4.550 Лумени можат да ја заменат МЕТАЛНАТА халидна светлина од 100-125 Вати, 70 ВАТИ CFL или 300-400 вати блескаво. 3000k светлосна боја обезбедува топла јасна светлина. 2835 Led Диоди со 80+ CRI за одличен квалитет на светлината. ПОДОБАР ДИЗАЈН-Новите led модули Ја Подобруваат Ефикасноста на 130+ лумени по вати-Заштедете уште повеќе со користење на пониска вати единица.000 Часовни Led Диоди обезбедуваат 25+ години безгрижна употреба. Тешкото алуминиумско куќиште за издржливост го прави ова комерцијално одделение. Сите поддржани од нашата 5-Годишна Гаранција со Нашиот Тим ЗА Технологија И Поддршка на Клиенти во САД за да ви помогнат со сите ваши потреби. ПРИЛАГОДЛИВ ЗГЛОБ-Зглоб над светлината се врти 210° за да ја насочи светлината напред или назад колку што е потребно за вашата апликација. Обидувајќи се да запалите знак на вашиот ѕид, инсталирајте Ја Преголемата Светлина на Ѕидот на Вратот од Гуска над неа и насочете ја светлината назад кон знакот за да ја запали за сите да ја видат. Фотоелемент ОПЦИОНАЛНО - модели На Фотоелементи достапни за лесна способност за самрак до зори. Не трошете светлина во текот на дневните часови, светлата со фотоелементи автоматски ќе се вклучат кога ќе се стемни во самрак и ќе се повлечат кога сонцето ќе се врати во зори. ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА-Жиците поминуваат директно низ вратот на гуска и едноставна прирабница со 4 завртки за монтирање на која било рамна површина или ѕид. Откако ќе се инсталира, има димензии 23,1 инчи од ѕидот, високи 14,5 инчи и широки 14 инчи. Сертифициран-Ул Наведени и DLC 5.1 Премија потврдена за безбедност и попуст подобност. Ул сертифицирани производи обезбедуваат подобар квалитет, безбедност и сигурност. DLC Е Конзорциум За Дизајн Светла за независна верификација на перформансите. Вклучена сијалица. Вклучена сијалица.550 Lumen Overo Серија GOOSE ВРАТОТ LED Ѕид Светлина - Штала СТИЛ LED користи само 35 вати - Со Photocell-Класичен Американски Стил Со Модерна LED Технологија - 3000k Топло Бело-Кафеава Домување-25+ Година Живот Led Диоди - DLC 5.

Основните својства

Додатоци на производот