Хуск Црно Месо Ножеви За Сечење Месар Пакет Со Нож За Готвење За Кампување На Отворено Со Кожна Обвивка И Кутија За Подароци

Хуск Црно Месо Ножеви За Сечење Месар Пакет Со Нож За Готвење За Кампување На Отворено Со Кожна Обвивка И Кутија За Подароци

Това е достапна
DEN 799.84
Количина на стоки:

①Острината е Последниот Збор За Ножеви Формирање од парче челик До Хууск Самурајски Нож, тој мора постојано да се меле и полира најмалку 8 пати. Ножевите за готвачи хуск се изработени од ВИСОКОЈАГЛЕРОДЕН челик АТС-34, преку третман за обработка и ладење со висока температура за да се постигне 58-60 HRC, што го прави сечилото доволно тврдо за да се спротивстави на кршењето. Специјалниот конкавен процес на мелење ја зголемува острината на сечилото. Одржувањето чисто и суво по секоја употреба може да одржува издржлива острина. ●Порака на дизајнерот●Овој Јапонски Нож Хуск е именуван Храбар (нд), сличен на самурајскиот меч. Едноставната рационализирана форма на сечилото го прави познат како господин Во ножевите Хуск, нежната четка ја одразува природната убавина на вештачката резба. Висококвалитетен материјал за алат, истакнувајќи го статусот на царот. Различен од вообичаените кујнски ножеви, Храбриот е повеќе како уметничко дело, целосно исправено и завиткано во абонос, погодно за собирање. ●Робустен Нож На Отворено ● конструкцијата На тул танг обезбедува супериорна контрола и поголем притисок при сечење, сечење и сечкање. Заклучувањето на челичниот прстен ја зајакнува затегнатоста помеѓу обвивката и рачката. Двете навртки на рачката ја зајакнуваат стабилноста на ножот за скара. Тоа може да биде непречено отворено и затворено. Можете да го носите нашиот нож за лушпа кога кампувате на отворено, може да се користи и многу добро како нож за грмушки, нож за преживување, нож ЗА СКАРА итн. ●Идеален Подарок} Уметноста И практичноста Прават Храбри да станат пожелен подарок за вашите пријатели и роднини. Обликот на ножот танто ви дава поинакво искуство со сечење како да сте мечувалец.

Основните својства

Додатоци на производот