Адаптер за монтирање на леќи K&F концепт, LM леќи до камера M4/3

Адаптер за монтирање на леќи K&F концепт, LM леќи до камера M4/3

Това е достапна
DEN 3.00
Количина на стоки:

Овозможува LM леќи да се вклопат на телото на камерата M4/3 Нема електрични контакти во прстенот на адаптерот, изложеноста и фокусот треба да се прилагодат рачно. Мазна површина за без напор монтирање, фино направено да биде мала тежина и силна. Или без напор монтирање, фино направено да биде мала тежина и силна. Направено од месинг и алуминиум (не пластика), со прецизен дизајн и висока технологија. РИНГ на адаптер за леќи X1. РИНГ на адаптер за леќи X1. LM леќи до камера M4/3 Со овој нов адаптер за напреден леќи, можете да монтирате LM леќи на телото на камерата M4/3. Овој прекрасен адаптер може да им овозможи на сопствениците на фотоапаратот да го зголемат зголемувањето и работната оддалеченост на камерите. Карактеристики : Адаптерот за леќи K&F LM-M4/3 ви овозможува да ги поставите омилените LM леќи на вашето тело на камерата M4/3. Овој адаптер ви дава можност да ги користите вашите незаменливи леќи за премиер и ви ги заштедува трошоците за купување нови леќи. Адаптерите се прецизност направени за да се обезбеди совршено вклопување. Висок квалитет и компактен. Направено од месинг и алуминиум (не пластика). 100% сосема нова боја : црна погодна за : LM леќи M4/3 Пакет за камера вклучува : 1x сосема нов адаптер за фотоапарати.

Основните својства

Додатоци на производот