Excel 295GR/5.5cm црвени листови од кристал на јасспер/црвена лисипска сфера/црвен џаспер камен/скапоцен камен Сфера/Чакра Стоун/Црвен Јаспер Криста/идеја за в Valentубените

Excel 295GR/5.5cm црвени листови од кристал на јасспер/црвена лисипска сфера/црвен џаспер камен/скапоцен камен Сфера/Чакра Стоун/Црвен

Това е достапна
DEN 2.00
Количина на стоки:

Црвен Јаспер Полирана сфера / Реики заздравување кристал / скапоцен камен топка / корен Чакра / март родена камен од Excel International Мерки за големина : 5,5 см приближно и 295 гр. Ова е прекрасна полирана сфера на црвена јаспер од Индија со убави бои. Високо полирана црвена јасперска сфера со уметнички бели линии низ целиот свет. Прекрасна кристална топка, совршена за секој дом. Asаспер е најразлична халцедонија. Ве молиме, очекувајте некоја природна варијација. Asаспер е „камен на заштита“ - штити од негативноста и ја поддржува една во стабилизирачките енергии на земјата. Оваа заземјување на енергијата дава функционалност и автентичност во животот, истовремено обезбедувајќи знаење дека големата мистерија е веднаш зад превезот. Познат е и како Врховен негувател. Шаман честопати го користел asаспер во ритуал и церемонија. Црвениот Јаспер предизвикува здравје и повторно раѓање, донесувајќи свежина на идеи. Yellowолтиот Јаспер помага и штити за време на астралното или физичкото патување. Сликата Јаспер носи скриени мисли, таги, стравови и надежи на свест за да може да се решат причините. Сликата asаспер го поттикнува развојот и континуитетот на деловните активности што даваат активности што доведуваат до зголемување.

Основните својства

Додатоци на производот