InfraredCare 82206 мраз торба - полиестер со гумена внатрешна обвивка

InfraredCare 82206 мраз торба - полиестер со гумена внатрешна обвивка

Това е достапна
DEN 2.33
Количина на стоки:

Грижа и чиста инструкција : 1) Температурата на водата треба да биде под 40 ° C2) Не се меша со други облеки Висина : 3,5 инчи ширина : 2 : 24 ин. Грижа и чиста инструкција : 1) Температурата на водата треба да биде под 40 ° C2) Не се меша со други облеки. Висина : 3,5 инчи ширина : 2 : 24 in. Ледена кеса - изработена со полиестер со гумена обвивка. Без ткаенина отпорна на вода со истекување со гумена обвивка за да се спречи истекување на вода по топењето на мразот. Одлична употреба со нашите различни загради и потпори за завиткување. Може да се користи сам за отечен и болен дел од вашето тело. Помага во олеснување на болката и воспалението, брзото и лесно за употреба, само додадете мраз, олеснување на болката за мали болки и болки, еднократно. Користете со коцки со мраз, смачкана мраз или ладна вода. Дизајнот дозволува торбата да се усогласи со контурите на телото.

Основните својства

Додатоци на производот