Нерѓосувачки Челик Заклучување Подлошки Одделение 18-8 Средно Сплит

Нерѓосувачки Челик Заклучување Подлошки Одделение 18-8 Средно Сплит

Това е достапна
DEN 937.60
Количина на стоки:

Нерѓосувачки Челик Заклучување Подлошки Средно Сплит. Средно Сплит заклучување подлошки. ве молиме прочитајте го описот подолу за детали за производот и не двоумете се да ни испратите порака. Средно Поделените подлошки за Заклучување се стврднат сплит куркуларен мијалник со малку тапезоиден жичен дел. Подлошките за сплит Заклучување применуваат поголема затегнатост на завртките по единица применет вртежен момент, како и зацврстена површина на лежиштето, додавајќи подеднаква контрола на вртежниот момент. Овие подлошки за заклучување се спротивставуваат на олабавување предизвикано од вибрации и корозија. Овие подлошки за заклучување се претпочитаниот стил на мијалник за заклучување за апликации со зацврстена површина на лежиштето. Подлошките за заклучување работат со примена на пружинска сила против подлошките за навртки или завртки кога се целосно компресирани создаваат поголема затегнатост на завртките по единица применет вртежен момент обезбедувајќи заштита од олабавување на прицврстувачот од вибрации.

Основните својства

Додатоци на производот