Hiro Aquatics Nano Tald Rimless Aquarium со нано целосен спектар LED w/bamboo stand, за резервоарот за риби во Бета, Ваби Куса и водни растенија

Hiro Aquatics Nano Tald Rimless Aquarium со нано целосен спектар LED w/bamboo stand, за резервоарот за риби во Бета, Ваби Куса и водни растенија

Това е достапна
DEN 639.84
Количина на стоки:

Овој комплет за пакети вклучува еден 5 W Hiro Aquatics Nano Aquarium LED LED светло и еден нано безличен дополнителен чист аквариум (15cm x 15cm x 20 cm / 5,9 во x 5,9 во x 7,8 in) [Нано аквариум] изградено со стакло со ниско железо, познато и како екстра-чисто стакло, нудејќи потранспарентен визуелен ефект од редовниот резервоар за стакло. [Нано аквариум] Модел - ET15, големина 15cm x 15cm x 20 cm / 5,9 во x 5,9 во x 7,8 in. Волумен - 0,5 галон. Дебелина на стакло 5мм. Нема лого на брендот на површината на стаклото. [5 W Нано LED] Оваа ламба е идеална да осветли мал резервоар за риби, нано засаден аквариум, кондензирани затворени растенија, сукулентни, воздушни растенија, дрво од бонсаи, па дури и да се користи како светло за биро. [5 W Нано ЛЕР] Големината на дрвената табла 5 W е 9 "x 8,5", максималната висина на светлината е 18 ". 110-240 Глобален напон. Светилката е 6000 K. 5 W's Lumens - 450 Lumens. Нема лого на брендот на стаклена површина, што ви обезбедува јасен визуелен ефект. Ниту едно лого на брендот на стаклена површина, обезбедувајќи ви јасен визуелен ефект. Овој комплет за пакети вклучува еден 5 W Hiro Aquatics Nano Aquarium LED расте расте Лесен и еден нано висок безмичен аквариум. Овој комплет за пакети е одличен пакет ако сакате да создадете мал дом на вашата риба Бета или да изградите свежа куќа за еко-систем на растенија во затворен простор или додадете живописна боја на боја, текстура и интрига на вашата Просторот. Овој нано безмилосен аквариум е изграден w/ стакло со ниско железо. Во споредба со редовно чисто стакло, стакло со ниско железо, познато и како екстра-чисто стакло, обезбедува максимална осветленост и јасност со повисока видлива светлина.

Основните својства

Додатоци на производот