Hobbywing HWI30606000 Висок напон 25A UBEC

Hobbywing HWI30606000 Висок напон 25A UBEC

Това е достапна
DEN 0.33
Количина на стоки:

Направено од хобивинг Спецификации PN 30606000 Линеарен режим/режим на прекинувач Висок напон/Редовен режим на прекинувач HV Cont./Peak Тековен 25 A/50 A Влезен напон (на главното напојување) 3 S ~ 18 S Li PO (9 V ~ 80 V) Влезен напон (на резервната напојување) 1 S ~ 2 S Липо (/3-9 V) Излезен напон 5.4 V Прилагодливи влезни жици Главно напојување : RED-16 AWG-270 MM*1/BLACK-16 AWG-270 MM*1 Излезни жици 3 P вертикални игла вертикални пинови Заглавие (60-влакно ПВЦ жица со два конектори за машки 3 P-JR-100mm*4 Вклучени влезни конектори Нема излезни конектори Нема големина/тежина 55*40.

Основните својства

Додатоци на производот