20 Поставете 3-пински 5.08мм терен машки женски PCB завртка за завртки за завртки

20 Поставете 3-пински 5.08мм терен машки женски PCB завртка за завртки за завртки

Това е достапна
DEN 169.60
Количина на стоки:

Име на производот : ПЦБ Терминален блок; модел : 508-3p; Материјал : пластика. Оценета вредност : AC 300 V 15 A; ПИН Број : 3П Пин Растојание : 5. Femaleенски блок Големина : 17 x 15 x 15mm/0,7 "x 0,6" x 0,6 "(L*W*H); боја : зелена. Нето тежина : 108g; Содржина на пакет : 20 пар X PCB терминален блок. Име на производот : ПЦБ Терминален блок; модел : 5.08-3p; Материјал : пластика. Оценета вредност : AC 300 V 15 A; ПИН Број : 3П Пин Растојание : 5. Femaleенски блок Големина : 17 x 15 x 15mm/0,7 "x 0,6" x 0,6 "(L*W*H); боја : зелена. Нето тежина : 108g; Содржина на пакет : 20 пар X PCB терминален блок. Се користи широко во електрониката, комуникациската опрема, инструментите, калкулаторот, системот за автоматска контрола, домашниот апарат и уредите за предупредување, итн.

Основните својства

Додатоци на производот