Edge TSMAP218 Dakura поларизирана безбедносна очила за обвивка, анти-гребење, не-лизгање, UV 400, воена оценка, ANSI / ISEA & MCEPS, 5,04 широки, мат црна рамка / аква прецизност на сино огл?

Edge TSMAP218 Dakura поларизирана безбедносна очила за обвивка, анти-гребење, не-лизгање, UV 400, воена оценка, ANSI / ISEA & MCEPS,

Това е достапна
DEN 452.16
Количина на стоки:

Заштитените леќи ја елиминираат рефракцијата Филтер за леќи 99,9% од UVA/UVB/UVC зраци. Трикратно натопено во облога против гребење. Поликарбонатните леќи се во согласност со : .1+201 Воена MCEPS GL PD-10-12. Дизајнерски стил : Исклучителна дизајнерска очила што ги спојува врвните мода и удобност со највисоко ниво на безбедносни стандарди. Ние веруваме дека правењето очила што луѓето сакаат да ги носат ги одржува безбедни, без разлика дали сте на работа или уживате во слободното време. Флексибилни и издржливи : дизајнирани со врвни материјали да бидат флексибилни, издржливи и удобни за продолжено дневно носење. Сите очила на работ се подложени на интензивно тестирање на влијанието за да се обезбеди највисоко ниво на перформанси дури и во предавнички услови. Највисоки стандарди за безбедност : Во согласност со најновите ANSI/ISEA Z87.1+ 2015 за заштита на очите и главата и Z87+ за стандарди на ниво на големо влијание. Исто така, во согласност со MCEPS GL-PD 10-12-воен балистички стандард за интензивни балистички брзини за време на борбата. Технологија на леќи : Први поларизирани леќи во светот со УВ заштита - блокови 99,9% од UVA/UVB/UVC зраци. Нашата засилена технологија на леќи (TLT) го намалува визуелниот искривување и замор на очите. Аква прецизно огледало на леќи блокови инфрацрвена светлина и обезбедува визуелна јасност. Долготрајна удобност : Нашата рамка за завиткување обезбедува продолжен периферен поглед. Флексибилната рамка обезбедува издржливост и удобно вклопување. Директните храмски раце го елиминираат притисокот врз главата и храмовите. Дизајнерски стил : Исклучителна дизајнерска очила што ги спојува врвните мода и удобност со највисоко ниво на безбедносни стандарди. Ние веруваме дека правењето очила што луѓето сакаат да ги носат ги одржува безбедни, без разлика дали сте на работа или уживате во слободното време. Флексибилни и издржливи : дизајнирани со врвни материјали да бидат флексибилни, издржливи и удобни за продолжено дневно носење. Сите очила на работ се подложени на интензивно тестирање на влијанието за да се обезбеди највисоко ниво на перформанси дури и во предавнички услови.

Основните својства

Додатоци на производот