ДГАГА 15 ПАРЧИЊА Свила Екран Матрици Креда Паста Сет Среќен Божиќ Матрици Свилен Екран Креда Мрежа Матрици Самолепливи Матрици Еднократно За Сликање НА Самостојно

ДГАГА 15 ПАРЧИЊА Свила Екран Матрици Креда Паста Сет Среќен Божиќ Матрици Свилен Екран Креда Мрежа Матрици Самолепливи Матрици

Това е достапна
DEN 1.00
Количина на стоки:

Големина на вредност : 5х7инчи (12, 7х17, 78см) и 8,5 € 11 инчи (21,59€27,94 см), Дебелина : 0,01 инчи(0,03 см) Издржлив, еколошки и лесен за чување.Интересна Божиќна шема ќе создаде повеќе среќни за вас. Паста за печатење на екран Во Осум бои : Зелена, Езерска Сина, Црвена, Црна, Жолта, Сива, Бела и Сина за ваш избор, кои се живописни и убави бои, можете да ги измешате боите заедно за да ги добиете креативните бои што ги сакате со рачно сликање, исто така може да заштедите пари и време. Спецификација : 1. По тегла за паста За Матрици, големината на шишето е 2х1, 3 инчи, лесно се шири на матрицата на свилениот екран. Матрици паста мастило е погодна за повеќе површини : А)матрица бои : свила екран матрица, хартија; б) ткаенина мастило : маици, перница, торба, платно; В) Дома Декор Бои Матрици : дрво, стакло, керамика, прозорци, насликани ѕидови,насликани мебел, картичка украсување, табла и креда уметност/занаети. Вредност и Живописни Шаблони За Матрици : нашиот сет за пренос на свилен екран се одликува со разни Божиќни теми,како што се среќен Божиќ, РАДОСТ и Дедо Мраз, Автомобил, ресторан други модели, можете САМИ да ЈА украсите вашата домашна врата или ѕид со различна паста/мастило во боја.

Основните својства

1.5 fl. Oz. Per jar for Stencils paste, the size of the bottle is 2x1.3 inches, easy to spread on your silk screen stencil :

Додатоци на производот