Прекинувач на колото со 2-пол 50-засилувач, тип CH 3/4-инчен приклучок за приклучок за приклучок, термичка магнетна заштита, 10 kAIC, 120/240V, погодни за центри за оптоварување

Прекинувач на колото со 2-пол 50-засилувач, тип CH 3/4-инчен приклучок за приклучок за приклучок, термичка магнетна заштита, 10 kAIC, 120/240V,

Това е достапна
DEN 0.67
Количина на стоки:

【Квалитет на висина】 прекинувачот CH250 е направен од високо квалитетен материјал за изолација Безбедност на изолација, огноотпорен и анти-капка, силна отпорност на оксидација и долг животен век. Произведено од професионални производители. Супериорен квалитет на производство. Совршено вклопување за вашиот панел за прекинувач за дистрибуција на електрична енергија. 【Тип CH250 Стандарден прекинувач на колото】 Брзо затворање, механизам за прекинувач за брзо кршење во комбинација со операција на инверзна временска елемент и дизајн на рачки без патувања. Тип на прекинувачи CH250 патуваат до исклучување на позицијата, елиминирајќи ги повратни информации за непријатност. Термичката крива на магнетно патување избегнува тропање на непријатност при благи преоптоварувања додека реагира скоро веднаш на тешки услови на краток спој. 【Совршено компатибилен за лесна инсталација】 Тип CH 3/4-инчен приклучок за приклучок за приклучок за куќиште е стандардна големина. Нормалното тропање бара два простории од 3/4 “(19,1 мм). Големината на OEM не само што го прави компатибилен со панелите за прекин на оптоварувањето и панелите за прекинувачи на кола, панели за микро -комерцијална дистрибуција, панели за дистрибуција на опрема за базени, панели за дистрибуција на дистрибуција на станбени трансфер, итн. , но исто така го олеснува приклучокот и исклучувањето за време на инсталацијата. 【Детали】 CH250 со два пол 120/240 V, со максимален рејтинг на напон од 240 V. Стандардниот рејтинг на прекинување е 10 ka на 240 V. достапен за долгорочен, минлив Користете во центрите за оптоварување на чекан од чекан. Мулти-полнечите имаат внатрешна заедничка врска за патување за да работат со сите столбови истовремено. Рачките се обележани со индикација за вклучување и рејтинг на ампери на прекинувачот. 【Најдобра поддршка за услугата по продажбата】 По купувањето, доколку Вие не сте задоволни од производот или имате други прашања, слободно контактирајте не. Нашата поддршка за продажбата ќе ви се врати во рок од 18 часа. Помогнете да ги решите вашите проблеми. Ние исто така нудиме и петгодишна гаранција. Квалитет】 прекинувачот на колото CH250 е направен од високо квалитетен материјал за изолација. Безбедност на изолација, огноотпорен и анти-капка, силна отпорност на оксидација и долг животен век. Произведено од професионални производители. Супериорен квалитет на производство. Совршено вклопување за вашиот панел за прекинувач за дистрибуција на електрична енергија. 【Тип CH250 Стандарден прекинувач на колото】 Брзо затворање, механизам за прекинувач за брзо кршење во комбинација со операција на инверзна временска елемент и дизајн на рачки без патувања. Тип на прекинувачи CH250 патуваат до исклучување на позицијата, елиминирајќи ги повратни информации за непријатност. Термичката крива на магнетно патување избегнува тропање на непријатност при благи преоптоварувања додека реагира скоро веднаш на тешки услови на краток спој. 【Совршено компатибилен за лесна инсталација】 Тип CH 3/4-инчен приклучок за приклучок за приклучок за куќиште е стандардна големина.

Основните својства

Додатоци на производот