Комплет За Монтирање На Табла за Симулација на оптички Погон За Конзола ЗА Игри DREAMCAST VA1, ЗА GDEMU V5. 5, за GDEMU V5. 15 и ЗА GDEMU 5.15 B

Комплет За Монтирање На Табла за Симулација на оптички Погон За Конзола ЗА Игри DREAMCAST VA1, ЗА GDEMU V5. 5, за GDEMU V5. 15

Това е достапна
DEN 2.67
Количина на стоки:

Дисипација на топлина : оптичката погонска табла го заменува држачот на мемориската картичка, целиот држач за метална картичка, со два радијатори, ефикасно го подобрува ефектот на вентилација и дисипација на топлина, непречено ја чита мемориската картичка, стабилна и отпорна на абење Професионален Дизајн : Применлив за симулациска табла за оптички погон GDEMU, со кутија за картичка за складирање на експанзија за GDEMU, заменувајќи го куќиштето НА cd ROM drive. Супериорни Перформанси : таблата за симулација на оптички погон за Замена има одлична компатибилност со играта, совршено го извршува оригиналот како слика НА GDI и е компатибилна со слика НА CDI. Совршено Компатибилен : симулациска табла За Оптички погон За сега КОНЗОЛА ЗА Соништа VA1 конзола (адаптер за проширување за GDEMU). Со високи и стабилни перформанси, сигурно ќе уживате во вашите игри. Лесен За Инсталирање : симулационата табла за замена на оптички погон е лесна за инсталирање, оригиналното седиште за оптички погон може да се отстрани и замени со за GDEMU, не е потребно лемење, нема потреба од менување на машинската табла. Нема штета на домаќинот. Спецификација : Тип На Ставка : Симулација На Оптички Погон Материјал за Табла : ABS, PCBColor : Black For Gdemu Верзија : V5. 15баналогна Табла Висина На Интерфејсот На Седиштето : Прибл.31 Неприменливи Производи : За Dreamcast Va1 Конзола За Игри (Адаптер За Проширување ЗА GDEMU) За Gdemu V5. 15 и за GDEMU 5.15 BUpgrade : Го Смени Држачот За Картичка За Складирање, Целиот Држач За Метална Картичка, Непречено И Стабилно Читање Картичка за Складирање.

Основните својства

Item Type:
Optical Drive Simulation Board
Material:
ABS, PCB
Color:
Black
For GDEMU Version:
V5.15b
Analog Board Seat Interface Height:
Approx. 8mm/0.31in
Applicable Products:
for DreamCast VA1 Game Console (Expansion Adapter for GDEMU) for GDEMU V5.5, for GDEMU V5.15 and for GDEMU 5.15B
Upgrade:
Changed the Storage Card Holder, All Metal Card Holder, Reading Storage Card More Smoothly and Stable.
Features:
1. Strong and durable:
2. Effectively improve ventilation and heat dissipation.:
3. for GDEMU Storage card cartridge with extension:
4. Replace the optical drive chassis:
5. Storage card memory card slot:
6. Quickly switch game buttons:
How to Use:
Just take out the product.:
Package List:
1 x Optical Drive Simulation Board:
3 x Retainer:
2 x Heat Sink:
1 x Drive Tray Insert:
1 x Button :
1 x for GDEMU Board Mounting Bracket:
1 x Storage Card Extension Cable:
1 x Screw Pack:
1 x Instruction Manual:
Note:
1. Can install dc host for VA1 motherboard, otherwise it will burn for GDEMU. Remember not to plug and unplug for GDEMU with power on, must be careful.:
2. Manual measurement, please allow some errors.:

Додатоци на производот