Ман Филтер Ц 14 130 Филтер За Воздух

Ман Филтер Ц 14 130 Филтер За Воздух

Това е достапна
DEN 2.67
Количина на стоки:

Оригинална опрема дел број 1Ф0 129 620 Филтрира штетни честички како прашина, полен, песок, саѓи или дури и капки вода надвор од влезниот воздух. Специјално врежана хартија за добра стабилност на наборот и намалување на бучавата од внесот. Го балансира воздухот што тече кон мерачот на проток на воздух и ги запечатува соседните компоненти. Тип на вклопување : Специфично За Возилото. Модерен ман филтер за воздух филтер медиуми покажуваат особено висока механичка стабилност. Со ефикасно и сигурно филтрирање на влезниот воздух, тие овозможуваат оптимален состав на мешавината воздух/гориво и обезбедуваат конзистентни перформанси на моторот. Ман филтри за воздух намали внесот бучава, контрола на регулирање на температурата и запечатување на соседните компоненти. Ман Филтер е поставување на нови стандарди за филтрација на воздухот на утре со своите решенија филтер за воздух. Според министерството за енергетика на САД, замената на затнат филтер за воздух може да ја подобри километражата на гасот на автомобилот за дури 10 проценти. Ман филтер филтри за воздух имаат бројни важни функции. Тие филтрираат деструктивни честички како прашина, полен, песок, саѓи, па дури и капки вода надвор од влезниот воздух. Тие обезбедуваат само чист воздух да влезе во комората за согорување. Филтрите на Ман, исто така, спречуваат оштетување на различни начини на електронските компоненти, како што се многу деликатни сензори(мерачи на проток на воздух со топол филм).

Основните својства

Додатоци на производот