Колумбија Женски Студ Река Печатени Фустан

Колумбија Женски Студ Река Печатени Фустан

Това е достапна
DEN 1260.80
Количина на стоки:

89% Полиестер, 11% Еластан Машинско Перење. ОМНИ-ЗАМРЗНЕТЕ НУЛА : Сините прстени реагираат со пот за да ја намалат температурата на ткаенината за да се чувствувате поладно, додека ја отстранува влагата. ОМНИ-ФИТИЛ : крајната технологија за управување со влага за на отворено. Омни-Фитил брзо ја поместува влагата од кожата во ткаенината каде што се шири низ површината за брзо испарување—одржувајќи ве ладни и вашата облека сува. ОМНИ-СЕНКА : Бидете безбедни и заштитени. Омни-Сенка ги блокира U и УВБ зраците за да помогне во спречување на изгореници од сонце и долгорочно оштетување на кожата. Тесната ткаена конструкција со предива што апсорбираат УВ го блокира целиот спектар на штетни УВ зраци. ЛЕТНА ЗАБАВА : Изработена со забавни цветни и островски тематски дезени, ќе уживате во дружењето со пријателите во овој ласкав и кул фустан подготвен за лето. УДОБНО ИСТЕГНУВАЊЕ : Изработено со мешавина од полиестер за удобно истегнување што нуди лесно абење, својства за брзо сушење и целодневно уживање. Еднакви делови кул, удобен и стилски, овој фустан ве држи покриени со топло, магливо време со технологија за ослободување на топлина, ЗАШТИТА од сонце UPF 50 и ткаенина за брзо сушење што ја поместува потта од вашето тело.

 Направен за летен стил, овој забавен фустан вклучува џебови за раце за мали најважни работи и безгрижно носење. Направен со мешавина од полиестер за истегнување на удобност, се одликува со пакет со потписи на летни заштитни материјали Во колумбија. ОМНИ-СЕНКА UPF 50 заштитни работи за блокирање на штетните sun и УВБ сончеви зраци, додека омни-ФИТИЛ и омни-ЗАМРЗНУВАЊЕ нулта технологија обезбедува супер ладење, фитил акција. Работи на повлекување на влагата и потта од кожата, одржувајќи ве суви и дополнително ладни во најжешките денови. Колумбија го нуди овој летен фустан во повеќе бои, дезени и големини.

Основните својства

Додатоци на производот