Cejia Power Inverter 3000W чист синусен бран наизменичен инвертер врв 6000watt 12V DC до 110V 120V AC со LED дисплеј, далечински контролер, двојни AC -продавници и 2x2.4A USB порти за RV, итен случај

Cejia Power Inverter 3000W чист синусен бран наизменичен инвертер врв 6000watt 12V DC до 110V 120V AC со LED дисплеј, далечински

Това е достапна
DEN 3.00
Количина на стоки:

【EXCELLENT OFF-GRID POWER SUPPLY】CEJIA 3000 W pure sine wave power inverter provides 3000 watts continuous DC 12 V to AC 110 V power supply and 6000 watts peak power,this power inverters features 2 standard North American AC power outlets, USB fast charging ports and high Терминален блок на излез на електрична енергија Напредната технологија за чист синусен бран обезбедува врвна моќност на струја еквивалентна на мрежната моќ, што ќе го заштити и прошири животот на вашата електроника и уреди. 【Одличен дизајн на производот】 Инверторот за напојување со LCD дисплеј, јасно видете го напонот на влез на батеријата, излезната моќност и капацитетот на батеријата, лесен за употреба и разбирање на статусот на опремата, жичниот далечински управувач е поудобен за контрола на/исклучување на инверторот додека се применува РВ, камион, автомобил и соларен систем. Домување на легура на алуминиум може да издржи сурова околина и судир, интелигентниот вентилатор за ладење автоматски се врти со различни брзини според оптоварувањето и температурата. 【Целосна безбедносна заштита】 Инверторот на чиста синусен бран има моќни функции за заштита, опфатени со над-напон заштита, заштита од низок напон, заштита на преоптоварување, заштита од краток спој, заштита од прекумерна топлина, поларитет обратна заштита Автоматско исклучување на батеријата обезбедува дека таму е доволно енергија за да ја започнете вашата електронска опрема. Повеќекратна заштита, поудобно за употреба. Поради својата тишина и високо индуктивно оптоварување, нема да има чуден шум кога ќе ја вклучите електронската опрема, инверторот Cejia ја прави опремата да работи непречено и тивко.

Основните својства

Додатоци на производот