Www.eqworship.com - алатки за сечење Број на страница 1

Сандвик Коромант, ДНМХ 432-СМХ 4325, Т-Макс П Вметнете За Вртење, Карбид, Дијамант 55°, Неутрален Крој, 4325 Одделение, Ти+Ал2о3+Калај,

Придобивки од семејството на овој производ : Посветени оценки и геометрии за сите апликации и материјал

DEN 1.33
Проверка на достапноста: Това е достапна
SGS Алатка 39390 Топката Крајот Општа Намена Крај Мил Серија 3B Сет, 2 Флејта, Еден Крај, Титаниум Нитрид Слој

Лабораторија прегледана и сертифицирана суровина Прецизност цпу земјата на индустријата водечки спец�

DEN 3492.16
Проверка на достапноста: Това е достапна
YG-1 07903CH HSSCo8 Крај Мил, Мулти Флејта, Средна Должина, Центар За Сечење, Hardslick Финиш, 5-1/2 Должина, 1-1/2

Централното сечење им овозможува на овие крајни мелници да дупчат во делот за почеток на слот Високи Пе�

DEN 2790.40
Проверка на достапноста: Това е достапна
Ротациони Датотеки 6мм Волфрам Карбид Брус Бит Д Тип Двоен Пресек Ротациони Бруси за Обработка На Дрво Метални Алати 1 парчиња

Индустриски Дупчалки Ротационата датотека од легура на карбид е неопходна напредна алатка за монтирањ�

DEN 578.88
Проверка на достапноста: Това е достапна
Волтер 01В028 Волфрам Карбид Завршувањето Бур-1/2 во. Х 7/8 во. Двојно Исечено Јајце Со 1/4 инчи. Шенк, Без Вибрации. Алатки За Сечење

Издржлив : изработен од висококвалитетен волфрам карбид, карбидниот брус е погоден за најтешките аплик�

DEN 1.33
Проверка на достапноста: Това е достапна
Сандвик Коромант С40В-ПТФНР 16-В Челик Т-Макс П Здодевен Бар, 40 мм Дијаметар На Стеблото, Надворешно Снабдување Со Течноста За Ладење

Барови за негативни основни облик вметнува 3 / 8 " мраз Број на единици : 1 Тежина на пакетот : 3,742 килограми

DEN 3.00
Проверка на достапноста: Това е достапна
Серија YG-1 G0 серија ванадиум легура HSS спирална флејта чешма, неконтролирана завршница, тркалезна шипка со квадратен крај, модифициран

Алатките со голема брзина на челик се добри за повеќето апликации за општа намена, кои нудат комбинациј�

DEN 3.33
Проверка на достапноста: Това е достапна
Хуген 11742 Ротамагично Масло За Сечење Метал 10: 1 измешајте Супер Концентрирана Течност За Сечење 1 Галон

Ротамагичната Супер Концентрирана Течност за Сечење е растворлив во вода, биоразградлив лубрикант за с

DEN 1280.64
Проверка на достапноста: Това е достапна
HEIMP 10pcs Прилагодлив Стегач За Вклучување, Стегач За Брава За Вклучување На Капацитетот За Држење -4002 Заклучување Брзо

[Прилагодливо Растојание За Инсталација] растојанието За Инсталација може да се прилагоди со прилагодл

DEN 362.08
Проверка на достапноста: Това е достапна
Карбид Мелење Машина Алатка DGN2002J IC908 DGN2002C IC908 Cnc Мелење Метал Вртење Алатка 2mm Вртење Вметнете DGN 2002J: 10PCS)

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

DEN 0.67
Проверка на достапноста: Това е достапна
3.175 х 32мм Единечна Флејта Цпу Рутер Битови Една Флејта Спирала Крај Мелница Карбид Мелење Спирала Машина За Сечење Алатки Мдф Дрво

3175 х 32мм Еден Флејта Цпу Рутер Битови Еден Флејта Спирала Крајот Мелница Карбид Мелење Спирала Машина З�

DEN 0.67
Проверка на достапноста: Това е достапна
WIDIA SDJCL2525M11 SDJC Држач За Завртки За Прицврстување За Позитивни Влошки, Агол Од 93°, Челик, Квадратно Стебло од 25 мм, Лево, Должина

Систем за стегање со завртки за позитивни индексирачки влошки Компактен дизајн за висока сигурност и е�

DEN 2120.16
Проверка на достапноста: Това е достапна
Кео Мелење 84956 Влечкаат Заб Т15 Врховниот Страна Мелење Машина, НС Стил, 15/32 Ширина, 1-1/4 Арбор Дупка, 30 Заби, 6 Сечење Дијаметар,

Се препорачува за нерѓосувачки и титаниум Отпорен на висока топлина и абразивно абење Слободен дизајн �

DEN 1.33
Проверка на достапноста: Това е достапна
Површина Мелење Машина 2pc HRC55 D3. 175-D6mm Заострени Топката Крајот Мелница Со Волфрам Карбид Слој Заострени Заострени Цпу 3d Дрво

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

DEN 828.96
Проверка на достапноста: Това е достапна
Кео Мелење 87851 Агол Заокружување Крајот Мелница Машина, Метрички Радиус, 1-3/8 Сечење Дијаметар, ХСС, Тик Слој, 11мм Радиус, Крајот Мелница

10мм крајниот дијаметар Метрички радиус 4Флејта Агол Заокружување Крајот Мелница Метрички Радиус Кео М�

DEN 3548.64
Проверка на достапноста: Това е достапна
Пресврт Вежба Малку Во Собата М42 3 Работ Дупчалка Вежба Малку За Нерѓосувачки Челик Дрво Метал Дупчење 1сет )

Комбинирана Вежба Карактеристики : Користејќи челик Со голема брзина М2, 8% висок кобалт, потрајни и обли

DEN 2382.08
Проверка на достапноста: Това е достапна
Сандвик Коромант МВЛНР 2525м 08 Држач за Вртење Вметнување, Квадратно Стебло, Челик, Надворешно, Стегач, Десна Рака, 25мм Ширина х 25мм Висина

Негативни основни вметнувања за вртење со високи перформанси Продуктивно решение со бришачи И Xcel техно

DEN 337.60
Проверка на достапноста: Това е достапна
Mmooco End Mills, SVWBR/L S16Q-SVWBR11 S25S-SVWBR11 S25S-Svwbr16 Држач За Внатрешна Алатка ЗА Вртење VBMT Карбид Вметнете Ја Лентата ЗА Вртење

Брза брзина на сечење, низок коефициент на триење, добра отпорност на абење Компресија на завртката Фин�

DEN 1.33
Проверка на достапноста: Това е достапна
Кео 230333х3 РХ Комбинирана Вежба И Контра Мијалник, 0,25 Дијаметар На Сечење, Агол На Сечење Од 90 Степени, Должина На Сечење

Пакет од 12 Кео долга серија комбинираната вежба и мијалниците се користат за производство на централни

DEN 2.33
Проверка на достапноста: Това е достапна
Widia Gtd 13282 Gun5301 Tap, приклучок за приклучоци, десното намалување на раката, 2 флејти, 1/4-28, HSS, неоткриен

Спирална точка со пиштоли со пиштол пукаат чипови пред дејството за сечење за да се намали преоптоварув

DEN 152.00
Проверка на достапноста: Това е достапна
КЕО Мелење 06331 Директно Заб Мелење Машина, Б Стил, 3/4 Ширина, 1-1/4 Арбор Дупка, 34 Заби, 8 Сечење Дијаметар, ХСС, Калај Слој, Стандард

Општа Намена Дополнителни заби за подобрена завршница Одлично за тенки ѕидови делови, прекинати намалу

DEN 12892.32
Проверка на достапноста: Това е достапна
Алатки За сечење Цврсти Карбидни Груби Крајни Мелници ЗА Алуминиум, HRC50 Работеше За Алуминиум, 3 Флејти, 1/2 Дијаметар, 1/2 Стебло, 1-1/4 Должина

Материјал : волфрам карбид Име на брендот : ЏЕРЕЈ Во текот на сите должина 3" дијаметар на стеблото : 1 / 2"...

DEN 639.84
Проверка на достапноста: Това е достапна
Компанија за алатки F&D 27562 Chucking Reamers, челик со голема брзина, спирала на левата рака, фракција, жица и големини на букви-9/32, 0.2812

Chucking Reamer Спирала на левата рака фракција, жица и буква : 9 / 32 децимални еквивалент : 0.2812 должина на флејт

DEN 361.28
Проверка на достапноста: Това е достапна
SGS 31653 16 4 Флејта Квадратни Крајот Никулец Должина Крајот Мелница, Титаниум Нитрид Слој, 5/32 Сечење Дијаметар, 5/16 Сечење

Лабораторија прегледана и сертифицирана суровина Прецизност цпу земјата на индустријата водечки спец�

DEN 296.16
Проверка на достапноста: Това е достапна
Датотека со облик на лак, долга услуга животна алатка за високо завршување на главата за инженерство

Широка употреба : Широко користена за метални производи, производство на алатки, инженерство, инженерин

DEN 1.33
Проверка на достапноста: Това е достапна
Ф&засилувач; Д Алатка Компанија 10960-А6015 Страна Мелење Машина, Со Голема Брзина Челик, 10 Дијаметар, 7/16 Ширина На Лицето, 1.5 Големина

Странични ФрезиЧелик Со Голема Брзина Дијаметар : 10Ширина На Лицето : 7 / 16Големина На Дупка : 1 1 / 2 Секачит

DEN 2.00
Проверка на достапноста: Това е достапна
Карбид Мелење машина 1 Mtfnr2020k16 MTFNR1616H16 MTTNR2525M16 Надворешен Триаголник Вртење Алатка Носителот TNMG16 Карбид Вметнете

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

DEN 1145.28
Проверка на достапноста: Това е достапна
Кео Мелење 09220 Сечење Видов, Конкавна, Мц Стил, 1/16 Ширина, 7/8 Арбор Дупка, 36 Заби, 2-1/2 Сечење Дијаметар, ХСС, Необложени Слој

Дизајниран за операции на сечење или исклучување сечење само, а не странични заби Целосно земјени површ

DEN 992.00
Проверка на достапноста: Това е достапна
Гледање 4104 предлози