Аудио Монитор За Бебиња, Дигитален Безжичен Пренос 2 Начин Разговор Безжичен Бебешки Монитор Со Долг Дострел, Ноќно Светло, 1 Родителска Единица, Вградена Музика, За

Аудио Монитор За Бебиња, Дигитален Безжичен Пренос 2 Начин Разговор Безжичен Бебешки Монитор Со Долг Дострел, Ноќно Светло, 1 Родителска

Това е достапна
DEN 2.67
Количина на стоки:

СТАБИЛЕН и ИЗДРЖЛИВ : Применлив напон ОД американскиот приклучок 100‑240 V, доаѓа со стабилна структура, одлични перформанси и долг работен век Флексибилен и ПРИЛАГОДЛИВ : двонасочен домофон, прилагодлив волумен на ниво 10, опсег на пренос на отворен простор до 300метар. БЕЗБЕДЕН ПРЕНОС : безжичен дигитален пренос за шифрирање, безбеден и сигурен, работен опсег од 905‑925 MHz. ПОВЕЌЕ КАРАКТЕРИСТИКИ : Вградена музика И мала ноќна светлина што може да се вклучи или исклучи во двете насоки. ТЕХНИЧКИ ПАРАМЕТРИ : Моќност за 10d Bm, фреквенцијата на модулација е 180 KHz, чувствителност помала или еднаква на-92d Bm. Спецификација : Тип На Ставка : Аудио Бебе Мониторинг Фреквенција : ИЗМ 905-925мхзпоќ : 10дбммодулационен Режим : Метод На Спектар На FSKSpread : Fhhsaudio Кодирање : Adpcmodulation Фреквенција : 180khzsensetivity : Помалку од или еднаква на-92 DBMApplicable Напон : 100-240vplug Спецификација : Сад Приклучок Батерија тип : 3 Х 1.2 В Ааа Батерии(Не Се Вклучени)МАТЕРИЈАЛ : пластика и електроникотворен опсег на пренос на просторот : прибл.3 ft How За употреба : поврзете и користете директно.Пакет Листа : 2 x Машина 2 x Адаптер За Напојување.

Основните својства

Item Type:
Audio Baby Monitor
Operating Frequency:
ISM 905-925MHZ
Power:
10dBm
Modulation Mode:
FSK
Spread Spectrum Method:
FHHS
Audio Coding:
ADPCM
Modulation Frequency:
180KHz
Sensitivity:
Less than or equal to -92DBM
Applicable Voltage:
100-240V
Plug Specification:
US Plug
Battery Type:
3 x 1.2V AAA batteries(not included)
Material:
Plastic and electronics
Open Space Transmission Range:
Approx. 300meter / 984.3ft
How to Use:
Connect and use directly.:
Package List:
2 x Machine:
2 x Power Adapter:

Додатоци на производот