HPS 5/16 ID сина висока температура засилен силиконски грејач црево 100 стапки ролна, Макс Работен Притисок 85 psi, Максимална Температура Рејтинг: 350F, Радиус На Свиткување:

HPS 5/16 ID сина висока температура засилен силиконски грејач црево 100 стапки ролна, Макс Работен Притисок 85 psi, Максимална Температура Рејтинг:

Това е достапна
DEN 4000.00
Количина на стоки:

HPS 5/16 " ID (8mm) сино силиконско грејачско црево засилено со висока температура 100 стапки се тркалаат ги исполнуваат и надминуваат индустриските стандарди SAEJ20, идеално за врски со тежок притисок и обезбедува одлична отпорност за апликации со висока температура Hps перформанси силиконот е дизајниран и инженер за да ги исполни барањата за високи перформанси наведени во различни индустриски стандарди, затоа го прави одличен за морска и индустриска употреба, прилагодено производство на турбо или интеркулер цевки, самостојно внесување или систем за ладење на радијаторот. Клучни Карактеристики : Изработен од врвен индустриски силикон засилен со висока температура. Дизајнот на тежок ѕид му дава можност да се справи со екстремен притисок. Ултра флексибилен сепак, тој е компатибилен со вода и против замрзнување, како што е течноста за ладење. Силиконското црево за грејач се испраќа во една единствена континуирана ролна наместо повеќекратен дел од една нога.

Основните својства

Product Type:
Silicone . Temperature Range

Додатоци на производот