Bifale XLR Женски до 1/4 TRS Кабел 3ft 2Pack, Најлон Плетенка Микрофон Кабел Избалансиран 6.35 mm TRS НА XLR Кабел Тешки Микрофон Кабел

Bifale XLR Женски до 1/4 TRS Кабел 3ft 2Pack, Најлон Плетенка Микрофон Кабел Избалансиран 6.35 mm TRS НА XLR Кабел Тешки Микрофон

Това е достапна
DEN 271.84
Количина на стоки:

€22awg OFC_ Bifale XLR Женски до 1/4 " TRS кабел проводници е направен ОД 22awg 100% кислород без бакар за да им помогне на вашиот инструмент звуци тече во јасна жива природа начин, испорача беспрекорен звук Нема губење на сигналот, нема одложување. Здрав звук, без бучава и висока верност, без статички / бучава или пукање / потпевнување. Сигурен аудио пренос без пречки, обезбедува и супериорни перформанси на кабелот и сигурна поврзаност. ● Хибридни Плетенки●нашиот избалансиран кабел за микрофон користи бакар плетенка заштитена за да обезбеди максимално откажување на потпевнување и бучава. Тројно Заштитена конзерва ан-ти ЕМИ/РФИ. Користење На Тешки МИЛЕНИЧИЊА Плетенка за да се обезбеди силна затегнувачка способност. Овој xlr микрофонски кабел може да издржи тест на свиткување од 10.000 + пати без да ја намали флексибилноста на кабелот и да обезбеди најдобри можни перформанси. Користење на карактеристики за завиткување на памучно Предиво. Надворешниот дијаметар е 0,256 инчи (6,5 мм).Опсег на толеранција на температура -4е -194е. ●Конектор За Тешка Легура●нашиот ТЕЖОК XLR конектор е изработен од легиран метален материјал, 6,35 mm TRS конектор има шари за лесно држење од 360 степени за често исклучување. Може да обезбеди безбедна врска и да ја зголеми издржливоста.

Основните својства

Додатоци на производот