Компатибилен Со Chevy Cobalt/Pontiac G5 Пар Црно Куќиште Јасен Аголен Фар + 9007 Led Комплет ЗА Конверзија W/Вентилатор

Компатибилен Со Chevy Cobalt/Pontiac G5 Пар Црно Куќиште Јасен Аголен Фар + 9007 Led Комплет ЗА Конверзија W/Вентилатор

Това е достапна
DEN 1464.00
Количина на стоки:

Qlug - n-Play Операција, Директна Завртка-На OE Фитинг или Замена за Акции Единица Не е потребна Никаква Промена или Дупчење. Qle доаѓа Со Комплетен Сет На Фарови (Возачка И Патничка Страна); Светилки Не Се Вклучени / Користи 9007 Светилки / Не Бара Модификација или Дупчење. 9) користи Многу Помала Моќност Од Халогените Светилки; Тешка Работна Температура : -40 F - 221 F (-40 C до 105 C) ; 6000k Светло Во Боја. `+ Компактен Алуминиумски Ладилник со Вентилатор за Ладење за Инсталација во Тесни Области. Фар (фар) е светилка прикачена на предниот дел на возилото за да го осветли патот напред. Перформансите на фаровите постојано се подобруваа во текот на староста на автомобилот, поттикнати од големиот диспаритет помеѓу дневните и ноќните сообраќајни жртви. Фаровите се една од најважните компоненти на вашето возило; тие ви овозможуваат јасно да го видите патот пред вас во текот на ноќта и во секое лошо време што може да се појави. Нашите фарови го надградуваат лицето на вашето возило со јасен стил и екстремен опсег.ЛЕД Светлата се многу поефикасни од нивните Халогени Колеги. Тие надвор ставаат повеќе светлина, додека генерираат помалку топлина и трошат помалку енергија. Исто така, нивната издржливост е многу подолга од Халогените.

Основните својства

Додатоци на производот