Молдекс 4800 AirWave N95 Плус Непријатност ОВ Респиратор За Еднократна Употреба Со SmartStrap, 8/DP, Стандард, Греј

Молдекс 4800 AirWave N95 Плус Непријатност ОВ Респиратор За Еднократна Употреба Со SmartStrap, 8/DP, Стандард, Греј

Това е достапна
DEN 1.33
Количина на стоки:

Ослободување од непријатни нивоа на органски пареи Мека пена полна прирабница за крајно удобно вклопување. Прилагодлив Паметен Ремен Со ладна крпа за прилагодено вклопување. Паметниот ремен овозможува респираторот да виси околу вратот за погодно складирање за време на паузите и да користи подолго. Отпорна на колапс дура-мрежеста обвивка му помага на респираторот да трае подолго, го намалува отпадот и ја зголемува заштедата на трошоците. Полесно дишење и ладна удобност се она што го добивате кога носите респиратор за воздушни бранови. Поголемата површина на патентираниот дизајн на БРАНОВИ значи повеќе протоци на воздух во и надвор од маската-сето тоа без Вентил! лесно дишење. според дизајнот. Уникатниот дизајн На Флексибилно Вклопување се движи со устата за удобност во текот на целиот ден. ПОВЕЌЕ удобност значи дека воздушниот бран е маска што вашите работници ќе сакаат да ја носат, а тоа значи поголема усогласеност.

Основните својства

Додатоци на производот