10 парчиња најголемиот дел од природна месечина за лекување кристал аметист полиран камења заздравување на дланката Loveубовни камења поставени на големо со реики б?

10 парчиња најголемиот дел од природна месечина за лекување кристал аметист полиран камења заздравување на дланката Loveубовни камења

Това е достапна
DEN 191.84
Количина на стоки:

[Основни информации] Спецификација Атрибути : 10 парчиња аметист природен кристал за лекување на месечината (приближно) Големина : 0,8*0,5*0,27 ". Погодно е да се стави во џеб и да се држи во рака за да спроведе енергетски водство. Погоден е како подарок за loversубителите на кристали, почетници на кристали и loversубители на занаети. [Назад на рамнотежа] Светот на модемот кој става огромен стрес на нашето тело, ум и дух. Овие природни лековити кристали на месечината можат да ни помогнат да имаме подобар живот. Може да му помогне на нашето тело да ја отвори и поврзе исцелителната енергија на чакра, да ја врати својата рамнотежа. Нека се придружат кристалите Медитација или јога, ќе донесе длабоко смирено спуштање што може да му помогне на нашиот ум да се чувствува намера и фокусирано. 【Исцелување со аметист】 аметист е камен на мудрост. Помагање за подобрување Храброста и решеноста да ја заштитиме, зајакнуваме loveубовта. Меделитирањето со нив може да ни помогне да станеме повеќе во склад со нашите чувства, помагајќи ни да се запознаеме со многу подлабоко ниво. Исто така, ја поврзува и стимулира круната Чакра за да ги смири нашите мисли . За сопругата, ќерката, мајка, внука, внука, сестра, тетка, братучетка итн. Како прекрасен подарок за лековити кристали. За loversубителите на кристали или колекционери. Може да им се даде и на почетниците на кристали, тие можат да научат или да учат кристали од него. 【Ве молиме, забележете】 1. Овие камења во форма на срце (палми камења, енергетски камења, џебен камен) се мазни, полирани, направете дифрерентни скапоцени камења, заради природата на скапоцените камења, резбите може малку да се разликуваат во бојата на текстурата, големината и формата. Секој производ има уникатен изглед. Исто како и секој од нас е уникатен. Ако имате предлози за производите, ве молиме контактирајте не во секое време. Ние инсистираме прво на клиентот и веднаш ќе се справиме со тоа за вас. [Основни информации] Спецификација Атрибути : 10 парчиња аметист природен кристал за лекување на месечината. (приближно) Големина : 0,8*0,5*0,27 ". Погодно е да се стави во џеб и да се држи во рака за да спроведе енергетски водство. Погоден е како подарок за loversубителите на кристали, почетници на кристали и loversубители на занаети. [Назад на рамнотежа] Светот на модемот кој става огромен стрес на нашето тело, ум и дух. Овие природни лековити кристали на месечината можат да ни помогнат да имаме подобар живот. Може да му помогне на нашето тело да ја отвори и поврзе исцелителната енергија на чакра, да ја врати својата рамнотежа. Нека се придружат кристалите Медитација или јога, ќе донесе длабоко смирено спуштање што може да му помогне на нашиот ум да се чувствува намера и фокусирано. 【Исцелување со аметист】 аметист е камен на мудрост. Помагање за подобрување Храброста и решеноста да ја заштитиме, зајакнуваме loveубовта. Меделитирањето со нив може да ни помогне да станеме повеќе во склад со нашите чувства, помагајќи ни да се запознаеме со многу подлабоко ниво. Исто така, ја поврзува и стимулира круната Чакра за да ги смири нашите мисли . За сопругата, ќерката, мајка, внука, внука, сестра, тетка, братучетка итн.

Основните својства

Додатоци на производот