Тактичка фенерче со 2000 лумени, зумирање 5 режими на светлина, како што се гледа на ТВ -светилките за ураган, кампување, пешачење, итни случаи, 4 пакувања

Тактичка фенерче со 2000 лумени, зумирање 5 режими на светлина, како што се гледа на ТВ -светилките за ураган, кампување, пешачење, итни

Това е достапна
DEN 403.04
Количина на стоки:

Телото за истегнување лесно да се прилагоди фокусот Зум во : Осветлување на долги растојанија. Зумирајте : Осветлување на голема површина. Патување со семејство и пријатели и уживање во добро време да се опуштите. Читање и играње со вашите деца. Засилување на атмосферата на фестивалот. Како внимателен подарок за семејството и пријателите. Најдобро за безбедност, итен, комплет за преживување и активности на отворено. Ortable & издржлив : 5,1 инчи L x 1,4 инчи ширина. Светлината на блицот е доволно мала за да се вклопи во вашиот џеб, кутија со алатки, ранец или автомобил за автомобили. Извор на електрична енергија : Со помалку од 6 "долго, се вклопува удобно во кутија за чанта или ракавица. Вклучува лента за зглобот. Потребно е 1pc 18650 литиум-јонска батерија или батерии од 3 парчиња AAA (батериите не се вклучени). Пет светлосни режими : Флејшката лесно се менува Помеѓу една од трите поставки за осветленост, строб што може да го дезориентира натрапникот и сигналот СОС. Напреден дизајн : Ова е тактичката фенерче со зрак што може да се види од пет наутички милји далеку (5,75 милји). Прилагодлив фокус : Светлината Може и да зумира од широк до тесен зрак што токму токму светло таму каде што ви треба. Алуминиумското тело на лесни авиони на фенерчето, алуминиумско тело се намалува со суровиот третман со рејтинг IPX4, дури работи и кога се потопува во вода. Специјална моќност : неговиот висок излез, 100.000 LED-рангирани LED произведува 2000 лумени на светлина, 40 пати посветли од вообичаените светилки кои едвај собраа палто на 27 лумени.

Основните својства

Додатоци на производот