КУРТ 45908 Прилагодлива Комбинација На Накуцване, Приемник Од 2-1/2 Инчи, Пад Од 6 Инчи, Топка Од 2-5/16 Инчи, 20.000 фунти &засилувач; 23556 Комплет За Заклучување За Прилагодливи

КУРТ 45908 Прилагодлива Комбинација На Накуцване, Приемник Од 2-1/2 Инчи, Пад Од 6 Инчи, Топка Од 2-5/16 Инчи, 20.000 фунти &засилувач;

Това е достапна
DEN 1.33
Количина на стоки:

Производ 1 : МНОГУ РАЗНОВРСНА Прилагодете ја куката за приколката на секоја ситуација на влечење со многу разноврсен и лесно прилагодлив дизајн на оваа прилагодлива кука за пинтл. Стеблото во стилот на каналот може да се преврти за да се обезбеди пад до 6 инчи или пораст од 5-1/4 инчи. Производ 1 : НЕПРЕЧЕНО ВЛЕЧЕЊЕ. За помазно, потивко возење додека ја влечете приколката, овој прилагодлив накуцване за пинтл доаѓа со вградена карактеристика против штракање, одвраќајќи вибрации, чукање и штракање на точката на спојување. Производ 1 : МОЌНА ГРАДБА. Изграден од челик, овој прилагодлив држач за пинтл е подготвен за работа. Топката од 2-5/16 инчи е оценета за капацитет од 20. Дизајнот на куката за пинтл може да се спои и со прстените на лунет (2-1/2 или 3-инчен внатрешен дијаметар). Производ 1 : ПРЕЦИЗНО ВКЛОПУВАЊЕ. Оваа прилагодлива кука за топка доаѓа со стандардна нога за да одговара на речиси секој стандарден приемник за прицврстување на приколката од 2-1/2 инчи х 2-1/2 инчи. Совршено е за тешки удари од класа 5. Производ 2 : за употреба со кој било држач за топка со прилагодлив КАНАЛ, заменувајќи еден од игличките за зголемена безбедност. Производ 2 : лесен за ракување, активирање на заклучување со 1/4 вртење (брави со клуч за практично работење со еден клуч). Производ 2 : Водонепропустливите капачиња за прашина спречуваат внатрешна корозија. Производ 2 : Конструиран од челик со висока цврстина за сигурна безбедност и заштитен со издржлива хромирана завршница. Производ 1 : МНОГУ РАЗНОВРСНА. Прилагодете ја куката за приколката на секоја ситуација на влечење со многу разноврсен и лесно прилагодлив дизајн на оваа прилагодлива кука за пинтл. Стеблото во стилот на каналот може да се преврти за да се обезбеди пад до 6 инчи или пораст од 5-1/4 инчи. Производ 1 : НЕПРЕЧЕНО ВЛЕЧЕЊЕ. За помазно, потивко возење додека ја влечете приколката, овој прилагодлив накуцване за пинтл доаѓа со вградена карактеристика против штракање, одвраќајќи вибрации, чукање и штракање на точката на спојување. Производ 1 : МОЌНА ГРАДБА. Изграден од челик, овој прилагодлив држач за пинтл е подготвен за работа. Топката од 2-5/16 инчи е оценета за капацитет од 20. Дизајнот на куката за пинтл може да се спои и со прстените на лунет (2-1/2 или 3-инчен внатрешен дијаметар). Производ 1 : ПРЕЦИЗНО ВКЛОПУВАЊЕ. Оваа прилагодлива кука за топка доаѓа со стандардна нога за да одговара на речиси секој стандарден приемник за прицврстување на приколката од 2-1/2 инчи х 2-1/2 инчи. Совршено е за тешки удари од класа 5. Производ 2 : за употреба со кој било држач за топка со прилагодлив КАНАЛ, заменувајќи еден од игличките за зголемена безбедност. Производ 2 : лесен за ракување, активирање на заклучување со 1/4 вртење (брави со клуч за практично работење со еден клуч). Производ 2 : Водонепропустливите капачиња за прашина спречуваат внатрешна корозија. Производ 2 : Конструиран од челик со висока цврстина за сигурна безбедност и заштитен со издржлива хромирана завршница. КУРТ 45908 Прилагодлива Комбинација На Накуцване, 2-1/2-Инчен Приемник, Пад Од 6 Инчи, Топка Од 2-5/16 Инчи, 20.000 фунти, Карбид ЦРН Капут Во ПРАВ Ако поседувате повеќе приколки или често влечете различни оптоварувања, знаете колку време и пари се трошат за прилагодување на вашиот систем за влечење на секоја поединечна приколка. Нема ништо понезгодно од префрлување напред-назад помеѓу неколку различни држачи за топки и обид да се запамети која монтажа одговара со која приколка. Приспособлив држач за топка е вашето повеќенаменско решение за влечење. Овој држач за топка во прилагодлив канал има големина на стебло од 2-1/2 "х 2-1/2" и има комбинација на топка и пинтл за сместување на спојка за приколка од 2-5/16" или прстен за лунета со внатрешен дијаметар од 2-1/2" или 3". Исто така, се одликува со прилагодлив склоп на стеблото со повеќе дупки за монтирање за различни висини на топката. Може да се подигне до максимум 5-1/4" подигнете или спуштете до максимум 6" капка, што ќе ви овозможи да ја направите вашата приколка целосно израмнета во секоја ситуација на влечење. Дизајнот во стилот на каналот и системот за монтирање со двојни иглички, исто така, обезбедуваат вградена функција против штракање за да се елиминираат непријатните звуци на чукање. Оваа прилагодлива држач за топка нуди бруто капацитет за тежина на приколката до 20.

Основните својства

Додатоци на производот