Икелит Новус Полски Сет За Еднократна Употреба-Повеќебоен

Икелит Новус Полски Сет За Еднократна Употреба-Повеќебоен

Това е достапна
DEN 3.33
Количина на стоки:

Новус пластичните лакови се идеални за отстранување на лесни гребнатини од акрилна купола и рамни пристаништа Резултатите ќе варираат во зависност од длабочината на гребнатини и начинот на примена на лак. Пристаништата со длабоки гребнатини треба да се вратат во Икелит за поправка или замена. 1 х НОВУС полски = Сет За Еднократна употреба (Црвена, Зелена, Сина). Новус пластичните лакови се идеални за отстранување на лесни гребнатини од акрилна купола и рамни пристаништа. НОВУС #1 нежно ги чисти повеќето видови пластика без гребење. Остава сјаен сјај што се спротивставува на замаглување, одбива прашина и ја елиминира статиката. НОВУС #2 отстранува многу фини гребнатини, магла и гребнатини од повеќето пластики. НОВУС #3 ги отстранува потешките гребнатини и гребнатини од повеќето акрилни површини. Отстранување на гребнатини не е загарантирана. Резултатите ќе варираат во зависност од длабочината на гребнатини и начинот на примена на лак. Пристаништата со длабоки гребнатини треба да се вратат во Икелит за поправка или замена. Не се препорачува за употреба на обложена пластика.

Основните својства

Додатоци на производот