Изработка На Пеперминт-Фокусирајте Се На Дизајнот

Изработка На Пеперминт-Фокусирајте Се На Дизајнот

Това е достапна
DEN 368.00
Количина на стоки:

Опис на производот ова е одличен ДВД кој дава увид во дизајн аспекти на правење бибер и сол мелници кои може да се преведе во сите проекти на струг Од дизајн и конструкција на шаблони до обликување, брусење и завршна обработка, ќе научите се што треба да знаете за да свртите пиперки од професионално одделение. Ова е одлично видео; професионално снимен, раскажан и до точка. 1 час и 50 минути. Авторот дошол до заклучок дека повеќето дрводелци брзо ги учат основите на вртењето на дрвото завршува во рок од околу една година. Така, наместо да се фокусира вниманието на теми што одземаат многу време (на пр. острење длета или како да се сече итн.) кои се темелно покриени со други одлични ДВД-а и книги, Тед ја фокусираше својата инструкција на пофините елементи на дизајнот и и контролата на алатката неопходна за да се постигнат суптилностите на дизајнот. Преку неговите набљудувања, Тед ви помага подобро да видите што сочинува добра форма и елегантни линии за да можете да го примените тоа на сопственото вртење на дрво и да растете оттаму. Платформата што ја користи за оваа инструкција е едноставната пеперминт бидејќи овозможува многу грациозни линии што можат да се изучуваат. Но, дури и ако никогаш не направите пеперминт, она што ќе го научите од ОВА ДВД ќе ви помогне да го зголемите вашето знаење за контрола на алатката за да можете да примените грациозни контури на целата ваша работа и ќе ви помогне да ги разберете мисловните процеси неопходни за да ги доловите пофините аспекти на дизајнот. Применете ги техниките што се наоѓаат во ОВА ДВД и вртењето на вашето дрво на крајот ќе се подобри. За Актерот Роден и образован во Њујорк, Тед дипломирал На Факултетот За Визуелни Уметности Во Менхетен со БФА во Илустрација.

Основните својства

Додатоци на производот