KE1CLO 12-цифрен соларен научен калкулатор Рачен десктоп калкулатор, дигитален калкулатор со голем LCD дисплеј, големо чувствително копче, погодно за канцеларија/дом/уч

KE1CLO 12-цифрен соларен научен калкулатор Рачен десктоп калкулатор, дигитален калкулатор со голем LCD дисплеј, големо чувствително

Това е достапна
DEN 1419.20
Количина на стоки:

[Голем 12-цифрен дисплеј] Огромниот голем ЛЦД-екран што јасно прикажува големи броеви го олеснува читањето од далеку и естетски е пријатно Максимален приказ за поддршка12 цифри. 12 цифрен калкулатор : [Дизајн со двојна моќ] Калкулаторот ги користи и сончевата енергија и моќноста на батеријата (батеријата не е вклучена). Сè додека го користите во добро осветлена околина, сончевиот панел ќе обезбеди континуирана моќност на калкулаторот. [Чувствителни и големи копчиња] Откако ќе се притисне, копчињата брзо се регистрираат и го прикажуваат соодветниот број на екранот. Електронскиот калкулатор за биро усвојува научен дизајн на големи копчиња, кој е во согласност со човечките навики и е пријатно за Tou-CH. [Mulit-функција] Додадете, одземете, размножете се, поделете, задниот простор, вкупниот број, %, m+/m-/mrc, on/ac копче и автоматско напојување. [Најдобро за Дома и канцеларија] Овој основен калкулатор погоден за бизнис, канцеларија, дом, училиште или некој што му треба од време на време да направи каква било пресметка. Функција : Име на производот : 12 цифри Калкулатоматеријал : Гума и пластична Производ Боја : Пинк зелена светлина Големина : 14.89inpacking Големина : 15x12.97innet Тежина : Тежина : 0,135kg/0.

Основните својства

Додатоци на производот