3Д леќи за дигитална камера на Никон

3Д леќи за дигитална камера на Никон

Това е достапна
DEN 0.33
Количина на стоки:

Стерео-леќата-во-А-капа е 40 mm, F11 F22, 2 елементи на елементите во полимерниот композитно куќиште отпорен на пауза Направени за дигитални SLR сензори за формат APS-C (22-24мм) x (14,5-16мм). Леќата има дијафрагма со близнаци со сечилото со 3 поставки за запирање на отворот : F11, F16, F22 и лизгач за континуирано фокусирање од 1,5м до бесконечност. Стерео базата е 90 мм помеѓу двете светлосни патеки. Предниот дел, секој портал за леќи се навој за филтри од 58мм со максимален надворешен дијаметар од 86мм. Минималниот дијаметар на задните леќи е 44мм, погоден за конвертори со широк агол и теле. Додека поставувањето на отворот и поставувањето на фокусот на новата LIC е подобрена, монументално подобрените карактеристики се пошироката стерео база и капацитетот за прицврстување на филтерот; Сега е толку лесно да се прикачат и користат кружните поларизирачки филтри на вашиот стерео производител на слики. Canon EOS D30, D60, 10 D, 20 D, 30 D, 40 D, 50 D, REBEL 300 D, 350 D, 400 D, 450 D, 500 D, 550 D 1000 D, 7 D (Canon EOS Mount) - Повеќе Режим на мерење, но пристрасност на изложеност треба да се постави на -1,5 или -2. 300 D има оневозможена пристрасност на изложеноста на блиц, но познато е дека луѓето откриле начини да го овозможат повторно. Секоја нова 3Д стерео леќи доаѓа со две капачиња за леќи за стискање-SNAP, извлечете торба за леќи, Лорео Пикси. и упатство за упатства за боја, сите во убав кутија за подароци. Стерео-леќата-во-А-капа е 40 mm, F11 F22, 2 елементи на елементите во полимерниот композитно куќиште отпорен на пауза. Направени за дигитални SLR сензори за формат APS-C (22-24мм) x (14,5-16мм). Леќата има дијафрагма со близнаци со сечилото со 3 поставки за запирање на отворот : F11, F16, F22 и лизгач за континуирано фокусирање од 1,5м до бесконечност.

Основните својства

Додатоци на производот