Понови Gm100 Професионални Тешки Јаглеродни Влакна Гимбал Статив Глава Со 1/4 Плоча За Брзо Ослободување, Структурата На Лежиштето Поддржува Помазно Панорамско Снима

Понови Gm100 Професионални Тешки Јаглеродни Влакна Гимбал Статив Глава Со 1/4 Плоча За Брзо Ослободување, Структурата На Лежиштето Поддржува

Това е достапна
DEN 2705.12
Количина на стоки:

●Издржлив И Лесен Q Цврсто конструиран со јаглеродни влакна и со носечки механизам, Поновата Глава На Гм100 Гимбал Статив може да поддржува професионална DSLR камера СО целосна рамка и тешка телефото леќа до 30 фунти (13,6 кг) Само 2,55 фунти (1,16 кг) во тежина, ГМ100 може да се вклопи во торбата на вашиот фотоапарат и да оди каде било со вас без да донесе премногу товар (ЗАБЕЛЕШКА : Држете ја камерата Кога го олабавувате копчето,или камерата може да падне и да се скрши). €Непречено Движење На Камерата Zimbal Stripod Главата ја балансира камерата на вертикални и хоризонтални оски и ви овозможува да се вртите и да ја ротирате камерата со голема точност. Со вградени лежишта, тој е помазен и полесен за прилагодување. Идеален за набљудување птици и фотографи кои сакаат да снимаат остри слики од субјекти кои брзо се движат во дивиот свет и спортската фотографија. ●360° Панирање База ● базата на панирање со скала ви овозможува прецизно да ја ротирате камерата на 360° за панорамски снимки. Копчето за заклучување ви помага да ја поправите основата за обложување на место. Приклучоците од 1/4" и 3/8" на дното ви овозможуваат да ја монтирате Главата на повеќето стативи. ●Вертикални и Хоризонтални Насоки● занишаната рака ви овозможува да фотографирате вертикално и хоризонтално. Скалата на неа ви овозможува да ја поставите платформата за плочи за брзо ослободување на различни височини. Затегнете го копчето за заклучување на занишаната рака за да добиете фиксно позиционирање на камерата. ●Плоча За брзо Ослободување Q плочата за брзо ослободување поврзува широк спектар на DSLR камери, камери без огледала и камери преку завртката за монтирање 1/4"-20. Плочата за монтирање обложена со гума го штити вашиот уред од гребнатини. Нивото на меур ви овозможува да го добиете прецизниот состав. Пакетот ја содржи Само Главата НА Гм100 Гимбал Статив. Секогаш користете две раце при прилагодување на гимбалот или камерата. Едната рака треба да остане на вашиот фотоапарат додека сите копчиња не се затегнат безбедно. Неуспехот да го сторите тоа може да резултира со паѓање и оштетување на камерата. Потребен е држач за прстен за статив кога директно монтирате телефото објектив или телескоп на Главата на Стативот Гимбал. Ве молиме затегнете ја бравата на основата за панирање пред Да ја монтирате Главата на Стативот Гимбал на статив. Главен Материјал : Јаглеродни Влакна. Дијаметар на основата : 1,9 " / 4,7 см. Капацитет на оптоварување : 30лб / 13,6 кг. Нишка Плоча За Брзо Ослободување : 1/4".

Основните својства

Додатоци на производот