1 ОД 304/304Л Цевки Од Нерѓосувачки Челик, 16 Мерач, Заварени, А269, МИЛ ПРОЕКТ, Светла Жарена Од - 3' Должина

1 ОД 304/304Л Цевки Од Нерѓосувачки Челик, 16 Мерач, Заварени, А269, МИЛ ПРОЕКТ, Светла Жарена Од - 3' Должина

Това е достапна
DEN 303.84
Количина на стоки:

Цевка ОД : 1" Материјал : 304/304Л нерѓосувачки Челик. Ѕид : 16 Мерач (0. Заврши : МИЛ ПРОЕКТ / Светла Жариште ОД. Должина : 3 Стапки. Материјал : 304/304Л нерѓосувачки Челик. Ѕид : 16 Мерач (0. Заврши : МИЛ ПРОЕКТ / Светла Жариште ОД. Должина : 3 Стапки. 3 'должина од 1" Од Нерѓосувачки Челик Заварени Цевки со 16 мерач (0.065") ѕид кој е двојно сертифициран 304/304Л И А249/А269. Овој производ е ласерски заварен со помош на зрак со висока енергија и висока густина за прецизно, тесно и длабоко продорно заварување за одлична отпорност на корозија. Нашите нерѓосувачки цевки ОД 304 ЛИТРИ се добро прилагодени за автомобилски издувни гасови, општа услуга, конзервирање и винарска услуга. Се одликува со мелница завршен внатрешен дијаметар (ПРОЕКТ) и светло загреан надворешен дијаметар (ОД). Оваа цевка се подложува на ригорозна проверка на квалитетот, вклучително и деструктивно и недеструктивно испитување, во мелницата пред пратката. Оваа инспекција за квалитет од 9 точки испитува : - Цврстина - Истегнување, Пукање - Цврстина - Роквел, Микро - Звучност - Вртложна Струја, Ултразвук, Рендген-Истекување И Јачина - Хидростатско - Истекување - Воздух Под Вода, Распаѓање На Притисок - Тестирање На Свиткување - Обратно Свиткување, Израмнување, Обратно Израмнување, Прирабница - Димензионално - Од, Ѕид, Исправност - Металуршка - Големина На Зрно, Сензибилизација, корозија, фазен биланс/Интерметалик, Металографски Ве Молиме Дозволете Толеранција На Намалување На + / - 1/8" На Сите Должини Под 20'.

Основните својства

Додатоци на производот