Кобитрон II Hookit Disc Pad 67415 - За дискови за кука и јамка - Користете со случаен орбитален сандерс, ротирачки сандерс, меленици за агол - 1-1/16 'x 5/16' - 67415

Кобитрон II Hookit Disc Pad 67415 - За дискови за кука и јамка - Користете со случаен орбитален сандерс, ротирачки сандерс, меленици за агол

Това е достапна
DEN 152.48
Количина на стоки:

Прицврстувањето на куката и јамката ги прави абразивните промени брзи, едноставни и безбедни, намалувајќи го времето на застој 5/16 инчи дебела подлога за пена со средна густина ја балансира сообразноста и еластичноста за QRS флексибилен дијамантски диск. Подлогата за пена од неопренови се спротивставува на компресија и топлина. Hookit System се држи под влажни апликации. Големина : дијаметар од 1-1/16-инчи. Подлога за диск 67415, 1-1/16 во x 5/16 in. Диск подлога 67415, 1-1/16 во x 5/16 in. 3 M Hookit Roloc Disc Pad комбинира сообразност со еластичност и често се користи со 3 M QRS флексибилен Дијамантски дискови. Неговото навојно копче брзо и безбедно се прицврстува на сандерот на дискот, а куките на лицето нудат брза и лесна промена на абразивите, заштедувајќи драгоцено време за време на низата промени на микрони. Подлогата мора да се користи со соодветен хардвер на подлогата Roloc Disc. 3 M Hookit Roloc Disc подлогата комбинира сообразност со еластичност и често се користи со 3 M QRS флексибилни дијамантски дискови. Неговото навојно копче брзо и безбедно се прицврстува на сандерот на дискот, а куките на лицето нудат брза и лесна промена на абразивите, заштедувајќи драгоцено време за време на низата промени на микрони. Подлогата мора да се користи со соодветен хардвер на подлогата Roloc Disc. 3 M Hookit Roloc Disc подлогата мора да се користи со правилен хардвер на подлогата Roloc Disc за прицврстување на алатки.

Основните својства

Додатоци на производот