Хекс-стенд, машко-женски, алуминиум, обична завршница, 4-40 инчи големина на завртката, 3/16 инчен ОД, должина на телото 1/2, должина на телото,

Хекс-стенд, машко-женски, алуминиум, обична завршница, 4-40 инчи големина на завртката, 3/16 инчен ОД, должина на телото 1/2, должина

Това е достапна
DEN 3039.84
Количина на стоки:

Споредете со : 4505-440-Al Отвор со делумна внатрешна нишка на едниот крај надворешно навојна објава на спротивниот крај. Се користи за одржување на две компоненти на дадено растојание едни од други. Застојот обично се избира преку растојанија кога се потребни подолги големини. Hex -отровите можат да се инсталираат со оревтер или друг уред за клучеви. Споредете со : 4505-440-Al. Отвор со делумна внатрешна нишка на едниот крај надворешно навојна објава на спротивниот крај. Се користи за одржување на две компоненти на дадено растојание едни од други. Застојот обично се избира преку растојанија кога се потребни подолги големини. Hex -отровите можат да се инсталираат со оревтер или друг уред за клучеви. Машките исклучувања се користат кога една од компонентите е внатрешно навој. Алуминиумот е Попуар за неговиот компромис / сила. Тој е не-магнетски, добро функционира на тешки температури и има изолациски својства. Најлон е добар изолатор и има мазност на површината што нема да ја разгали изолацијата на жиците што се фаќаат против неа. Неговите нишки ќе издржат вртежен момент без да се соблечат. Месингот се користи во правење висококвалитетни исклучувања. Тој е спроводлив, се спротивставува на корозијата и е не-магнетна.

Основните својства

Додатоци на производот