Комплет за аларм за сензори за движење Менгшен за домашна гаража за безбедност за безбедност 5 режими; 36 мелодии; Долго растојание на преносот

Комплет за аларм за сензори за движење Менгшен за домашна гаража за безбедност за безбедност 5 режими; 36 мелодии; Долго растојание

Това е достапна
DEN 0.67
Количина на стоки:

Комплет за аларм за безбедност на домот : Вклучува 1 приемник + 1 сензор за контакт + инфрацрвен сензор + 1 далечински управувач Според вашата вистинска потреба, повеќе сензори, приемници и далечински управувач се по избор. Безжичен систем на аларм : Работниот опсег е до 120м/400 метри на отворено, може ефикасно да го заштити секој влез во вашиот дом. Со далечински управувач, многу е погодно да го вклучите/исклучите приемникот, да изберете режими, мелодиите за прекинување и волуменот. Достапни 5 режими : Приемникот има 5 режими, Режим на добредојде/ врата (достапни 36 мелодии)/ Аларм/ Шарен режим на светло/ ноќно светло, може да одговара на различна состојба и да задоволи разни потреби. Следете ги сите области што се грижите : тоа е навремено нежно потсетување кога семејството/ стари лица/ деца/ посетители/ миленичиња ќе излезат и излегуваат, кога некој ќе влезе во канцеларија или отворено поштенско сандаче. Тоа е врата што се користи во продавници, продавници и ресторан за да ги поздрави клиентите; Исто така, работи како безбедносен аларм за да ве предупредат и да ги одврати натрапниците. Лесен за инсталирање : Излупете ја двојната лепила лента, а потоа залепете 2 делови од сензорот за контакт до вратата или прозорецот; Користете 2 завртки за монтирање на инфрацрвен сензор на врата, wallид, покрив или кој било друг каде. Конечно, само поставете го приемникот на ваша страна. Ресивер 5 режими : Режим на добредојде/ врата/ аларм/ Шарена светлина/ ноќно напојување со светлина : 3* АА батерија (не е вклучена) или микро USB (не е вклучена) Батерија за сензор за контакт : 1* ААА батерија (вклучен) 2 видови на тип на кодирање : KS и 1527 ако прекинувачот за избор на кодирање се сврти кон „KS“, сензорот на вратите може да работи со приемник во нашата продавница; Ако се сврти кон „1527“, може да работи со аларм за кодирање на домаќинот 1527. Опсег за откривање на сензори за движење : 2-8m Агол на откривање : 100 степени (хоризонтално); 30 степени (вертикална) батерија : 2*AAA батерија (вклучена) 2 видови на кодирање Тип : Ks и 1527 Ако прекинувачот за избор на кодирање се сврти кон "KS", сензорот на вратите може да работи со приемник во нашата продавница; Ако се сврти кон „1527“, може да работи со аларм за кодирање на домаќинот 1527.

Основните својства

Додатоци на производот