Пешачки Проект Прочистување Сол Нога Впие, Омекнува, Смирува И Детоксицира Со Хималајска Сол, Марула И Ливада Масла, Вегански, Не-ГМО, Суровост Бесплатно, 14 Унца

Пешачки Проект Прочистување Сол Нога Впие, Омекнува, Смирува И Детоксицира Со Хималајска Сол, Марула И Ливада Масла, Вегански, Не-ГМО, Суровост

Това е достапна
DEN 224.00
Количина на стоки:

Смирувачко Олеснување-Веднаш ги релаксира мускулите на стапалата, ја смирува болката и нежно ја чисти уморната кожа за да остави стапалата да се чувствуваат смирени, згрижени и неверојатно освежени Антички Лек-Помага во борбата против стапалото, кршливите нокти и мирисот на стапалото на спортистот со комерцијална мешавина од прочистувачка сол епсом, Хималајска сол богата со минерали и масла за омекнување на кожата марула и ливада. Подготовка За Педикир-Користете пред пемзирање за веднаш да ја омекнете грубата, стврдната кожа и хроничните калуси, или пред сечење или полирање на ноктите за да ги омекнете кутикулите и да подготвите нокти. Природна Алтернатива-кремите за Стапала можат да бидат натоварени со сомнителни хемикалии. Ние сме 100% вегани, без суровост и направени без парабени, фталати, КОЛЧИЊА, бои, ГМО, силикони, вазелин и синтетички мириси. Минимизирање на Нашиот Отпечаток-Целото наше пакување содржи пост - потрошувачки рециклирани материјали, а за секоја унца пластика што ја ставаме во светот, собираме и рециклираме две.

Основните својства

Додатоци на производот