HAOSEN ЛАКИ Струг Индексирани Карбид Вметнете Алатка Малку Во Собата SSSCR1616H9 Вртење Алатка Носителот 45 Степен Струг со 1PC T09T304 Вметнете Струг Навој Алатка

HAOSEN ЛАКИ Струг Индексирани Карбид Вметнете Алатка Малку Во Собата SSSCR1616H9 Вртење Алатка Носителот 45 Степен Струг со 1PC T09T304

Това е достапна
DEN 0.67
Количина на стоки:

Деловите имаат добра ригидност, долг работен век и ја намалуваат цената на алатите Отпорен на корозија, супер-тврд отпорен на абење. Добра цврстина и цврстина, покажуваат совршен ефект на обработка. Аплицирањето за вртење, копирање вртење и соочување, е погодно за сечење течност. Се користи за вртење струг машина. Може да ги намали трошоците за мелење на алатот и да ја подобри ефикасноста на сечењето. Подобрете го површинскиот сјај на парчињата за сечење. Практичната и разновидна средина за обработка, дури и во многу валкана средина како што е леано железо, исто така има многу добри карактеристики.Спецификација : Модел : SSSCR1616 H09 Material : Steel Size : 16*16*100mmdegree : 45°За Инсерти : T09 T304 (1pc)Завртка : M4*10hardenessage : Внатрешни Алатки За Вртење : 1. Отпорен на корозија, супер-тврд отпорен на абење. Добра цврстина и цврстина, покажуваат совршен ефект на обработка. Аплицирањето за вртење, копирање вртење и соочување, е погодно за сечење течност. Се користи за вртење струг машина. Може да ги намали трошоците за мелење на алатот и да ја подобри ефикасноста на сечењето. Подобрете го површинскиот сјај на парчињата за сечење.Вклучен пакет : 1pc x SSSCR1616 H09 Држач1pc x T09 T304 Вметнување1pc x T15 Wrench Notice : 1.

Основните својства

Model:
SSSCR1616H09
Material:
Steel
Size:
16*16*100mm
Degree:
45°
For Inserts:
T09T304 (1pc)
Screw:
M4*10
Hardness:
40-47
Usage:
Internal Turning Tool
Festures:
1. Corrosion-resistant, super-hard wear-resistant.:
2. Good toughness and hardness, show a perfect machining effect.:
3. Applying for turning, copy turning and facing, is suitable for cutting fluid. Used on turning lathe machine.:
4. It can reduce the tool grinding cost and improve the cutting efficiency. Enhance the surface gloss of the cutting pieces.:
Package Included:
1pc x SSSCR1616H09 Holder:
1pc x T09T304 Insert:
1pc x T15 Wrench:
Notice:
1. Please allow a bit error due to manual measurement. please make sure you do not mind before you bid.:
2. The color may have different as the difference display, pls understand. :

Додатоци на производот