VENTION 8K HDMI Кабел 5FT 48Gbps Ултра Голема Брзина HDMI 2.1 Кабел HDMI Кабел 4K@120hz 8K@60Hz erc HDR HDCP 2.2&засилувач; 2.3 Компатибилен Со ROKU ТВ PS5/4 HDTV Blu-ray

VENTION 8K HDMI Кабел 5FT 48Gbps Ултра Голема Брзина HDMI 2.1 Кабел HDMI Кабел 4K@120hz 8K@60Hz erc HDR HDCP 2.2&засилувач; 2.3 Компатибилен

Това е достапна
DEN 95.04
Количина на стоки:

Динамичен HDR Подобрен Аудио Повратен Канал (e ARC). Променлива Стапка На Освежување (ВРР). Брзо Префрлување Медиуми (QMS). Брз Транспорт На Рамки (QFT). HDR10, Долби Визија.3/Етернет/ЛАК/ЦИК. Дтс-Хд Мајстор Аудио, ДТС : Х, Долби Труехд, Долби Атмос. [8 K@60 Hz HDMI Кабел] VENTION HDMI 2.1 Кабел обезбедува 8 K@60 Hz И 4 K@120hz, со резолуција до 7680*4320. Исто така, поддржува 3Д, Динамичен HDR И HDCP2. Кога сцената се менува, стапката на освежување автоматски се прилагодува за помазна и подетална слика. Со овој HDMI кабел, можете да уживате во најдоброто искуство за гледање со вашето семејство дома. [Динамичен HDR & e ARC] VENTION HDMI 8 K кабел има Динамичен HDR кој доловува повеќе детали со 12-битна точност на бојата за неверојатно реални слики. Исто така, има e ARC (Подобрен Аудио Повратен Канал) кој директно обезбедува аудио со целосна резолуција, Како Долби Атмос И DTS : X, ОД ТВ до звучна лента/AV приемник. [УЛТРА Голема Брзина HDMI 2.1 Кабел] VENTION HDMI 2.1 Кабел има подобрен пропусен опсег од 48 Gbps, обезбедувајќи поддршка ЗА 8 K (7680x4320). Повеќе не треба да се грижите за малата брзина и латентност на преносот кога играте, гледате ТЕЛЕВИЗИЈА или видео конференции. Видео кабелот е овозможен Со Етернет, што им олеснува на повеќе HDMI уреди да разменуваат датотеки. [Висок квалитет и Издржлив] VENTION 8k HDMI кабелот користи проводници со висока чистота од 100% CF (Бакар Без Кислород) и тројно заштитен ЕМИ за пренос на податоците потребни ЗА 8 K UHD. Позлатените конектори отпорни на корозија обезбедуваат врвна слика и квалитет на звукот. Дизајнот на флексибилна јачина може да издржи до 10.000 флексибилни пати. [Широка Компатибилност] VENTION 8 K HDMI кабелот е во согласност со стандардната HDMI верзија 2.1 и е компатибилен наназад со HDMI верзија 2. Во споредба со HDMI 2.4, има три пати поголема брзина НА пренос НА УЛТРА-висока дефиниција 4 K, и нема паднати рамки при гледање видеа. Можете да го користите за поврзување на вашиот лаптоп, blu-Ray плеер, HDTV, монитор, проектор и други уреди со HDMI излез НА 4 K UHD ТВ, проектори, a/V приемници и многу повеќе. [8 K@60 Hz HDMI Кабел] VENTION HDMI 2.1 Кабел обезбедува 8 K@60 Hz И 4 K@120hz, со резолуција до 7680*4320. Исто така, поддржува 3Д, Динамичен HDR И HDCP2. Кога сцената се менува, стапката на освежување автоматски се прилагодува за помазна и подетална слика. Со овој HDMI кабел, можете да уживате во најдоброто искуство за гледање со вашето семејство дома. [Динамичен HDR & e ARC] VENTION HDMI 8 K кабел има Динамичен HDR кој доловува повеќе детали со 12-битна точност на бојата за неверојатно реални слики. Исто така, има e ARC (Подобрен Аудио Повратен Канал) кој директно обезбедува аудио со целосна резолуција, Како Долби Атмос И DTS : X, ОД ТВ до звучна лента/AV приемник. [УЛТРА Голема Брзина HDMI 2.1 Кабел] VENTION HDMI 2.1 Кабел има подобрен пропусен опсег од 48 Gbps, обезбедувајќи поддршка ЗА 8 K (7680x4320). Повеќе не треба да се грижите за малата брзина и латентност на преносот кога играте, гледате ТЕЛЕВИЗИЈА или видео конференции.

Основните својства

Додатоци на производот