О ' Нил Сиера Шлем

О ' Нил Сиера Шлем

Това е достапна
DEN 1.67
Количина на стоки:

100% Најлон Поликарбонат/абс школка изградба. Интегриран штит за лице. Висина прилагодливи шлем штит. Обложен Ремен за Брадата Со двојна безбедносна брава Д. Ги исполнува безбедносните стандарди DOT FMVSS 218 и ECE 22. Во 1970 Година, Џим о ' Нил почнал да присуствува на неговите трки со некои резервни гуми и делови за да ги продаде на локалните возачи. Првиот голем производ на џим беше Престон Пети фендерс. "Тие Браници беа жешки. Теренските трки штотуку станаа сериозни и на сите им беа потребни подобри делови, облека и додатоци за да се натпреваруваат. Тоа беше тогаш Дека Џим О ' Нил Дистрибуција Ад. Карактеристики : конструкција на Школка од ПОЛИКАРБОНАТ/СТОМАЧНИ мускули - Тежина : 1590гр (●50гр) - фитил за влага, отстранлив/перен воздушен канализиран комфорен лагер - дупки За Вентилација за оптимална вентилација - Интегриран штит За лице - прилагодлив Штит за Шлем - Обложен Ремен За Брадата Со Двојно-д безбедносна брава - Ги Исполнува стандардите ЗА безбедност DOT FMVSS 218 и ECE 22.05 - Дизајниран За улица, Sideуро, Страна ОД СТРАНА И ИСКУСТВО АВАНТУРА ВЕЛОСИПЕД Возбудата на авантура со oneal сиера шлем, Со Цел да се обезбеди надвор од патот ентузијасти со сигурен заштита, Удобност, и стил како што го освојуваат нови Патеки и да го прифатат Духот на истражување.

Основните својства

Додатоци на производот