ТР 1057-1059 Н. Е. Византиска Империја, Средновековна Златна Монета Автентициран И Оценет Хистаменон Номизма Избор Исклучително Парична Казна НГЦ

ТР 1057-1059 Н. Е. Византиска Империја, Средновековна Златна Монета Автентициран И Оценет Хистаменон Номизма Избор Исклучително Парична

Това е достапна
DEN 1233.60
Количина на стоки:

1057-1059 н средновековна златна монета од Византиската Империја (Денешна Турција. Професионално автентициран и оценет, во избор исклучително фина (Ch XF) состојба. Аверс : Христос на престолот. Обратно : Византискиот император Исак први, со извлечен меч. Ве молиме погледнете ги фотографиите од монетата што ќе ја добиете. византиска Империја, средновековна златна монета. Ве молиме погледнете ги фотографиите од монетата што ќе ја добиете.

Основните својства

Додатоци на производот