АДСВИН Електромагнетно Зрачење Заштитно Капаче, 5G, 4G, WiFi, Мобилен Телефон, Тв ЕМФ Заштитен Унисекс Шапка

АДСВИН Електромагнетно Зрачење Заштитно Капаче, 5G, 4G, WiFi, Мобилен Телефон, Тв ЕМФ Заштитен Унисекс Шапка

Това е достапна
DEN 907.36
Количина на стоки:

Миење Раце Само 3g, 4 G, 5 G ЗАШТИТА : оваа заштитна капа е добро дизајнирана да ги заштити најважните делови од вашата глава од РФ зрачење, безжични интернет рутери, мобилни кули и многу повеќе тоа е во нашата околина. Помогне во спречување на висока фреквенција 4g, 5g зрачење. 360°ЗРАЧЕЊЕ ЗАШТИТЕН : ЕМФ заштитен лагер надминува 99% намалување на ВИСОКА фреквенција РФ и милиметар бранови фреквенции и е наредени во текот на внатрешноста на целата шапка. Просечното намалување на главата во внатрешноста на шапката надминува 90%. 100% СРЕБРЕНИ ВЛАКНА ТКАЕНИНА : 100% сребро-најлон мешавина ткаенина обезбедува РФ зрачење заштита на 40000 Hz. НАШАТА капа ЗА блокирање НА ЕМФ ќе помогне да се елиминира вознемиреноста за секојдневното зрачење и опасностите што доаѓаат со него. Идеална ткаенина. Применливи ЛУЃЕ : капачето ЗА блокирање НА ЕМП може да го користат луѓе од сите возрасти, вклучително, но не ограничувајќи се на : деца, тинејџери, возрасни и постари лица. Капачето ќе помогне да се заштити од секојдневно изложување на зрачење што е насекаде околу нас. Идеална ткаенина. Има функции на заштита од зрачење и е производство на облека отпорна на зрачење.Спецификација : Име На Производ : Состав На ткаенина Против зрачење : Внатрешно сребрено влакно : Розова Големина : обем На Капаче : 58~64 см/22,8~25,1 инчи; Раб : 7,5 см/2,9 инчи; длабочина На Капа : 12 см/4,7 инчи опсег на фреквенција : 10мхз-40гзшилдинг ефективност : 49,1 дб-71,4 dbwashing Метод на зрачење-доказ производи1.

Основните својства

Product Name:
Anti-radiation hat
Fabric Composition:
Inner silver fiber
Color:
Pink
Size:
Cap circumference
Frequency range:
10MHz-40GHz
Shielding effectiveness:
49.1dB-71.4dB
Washing method of radiation-proof products:
1.Wash the radiation protective clothing gently by hand, and try not to use the washing machine;:
2.Don't wring after washing, directly lift it from the water to dry;:
3.The water temperature should not exceed 90 degrees;:
4.Medium iron, the temperature is no more than 150 degrees;:
5.Do not bleach or use washing products with bleaching ingredients.:
Package Includes:
1*Electromagnetic radiation protective caps :

Додатоци на производот