ХИТ Пластар 50 Пакет Еколошки Биоразградливи Лигавчиња За Еднократна Употреба За Возрасни-Совршени За Одржливи Забави И Ресторани со Морска Храна! Пластични Лигав?

ХИТ Пластар 50 Пакет Еколошки Биоразградливи Лигавчиња За Еднократна Употреба За Возрасни-Совршени За Одржливи Забави И Ресторани со Морска Храна!

Това е достапна
DEN 191.20
Количина на стоки:

100% Биоразградливи : Нашите лигавчиња се направени од биоразградлива пластика и може да се фрлат во вашето редовно ѓубре или корпа за рециклирање без потреба од компост Тие се научно тестирани ОД Епи Еколошки Технологии Ад. за да се исполнат стандардите за биоразградливост. Големина и Количина : Секоја лигавче има должина од 23 инчи и ширина од 16,5 инчи. Тие доаѓаат во кутија од 50 и се достапни во едноставна зелена боја со атрактивен црвен рак отпечатен на нив. Висококвалитетен Материјал : Нашите библиотеки се направени од висококвалитетен биоразградлив поли, поставувајќи нов стандард во индустријата за еколошки производи. Лесен за Употреба : Едноставно врзете ја лигавчето зад вратот и одврзете го кога оброкот ќе заврши. Нема потреба да врзувате неколку јазли или да го завиткате околу целото тело. Практично и За Еднократна Употреба : нашите лигавчиња од морска храна се за еднократна употреба, што ги прави погодна опција за неуредни оброци со морска храна. По употреба, тие можат лесно да се фрлат, елиминирајќи ја потребата за перење или повторна употреба. Барате еколошка опција која е исто така лесна за употреба? Не гледајте подалеку од ова 50-пакување лигавчиња за еднократна употреба направени со 100% биоразградливи материјали. За разлика од традиционалната пластика за која може да бидат потребни стотици години за да се распадне, нашите лигавчиња се направени со напредна оксо-биоразградлива технологија која им помага многу побрзо да се распаднат во природната средина.

Основните својства

Додатоци на производот