ПЛАНИНСКИ МАЖИ СТРУГ, Цпу Вртење Алатка TTX32R 6001 6002 6005 ZM856 Нерѓосувачки Челик Цпу Навој Алат Индексира Цемент Карбид Вертикална Завртка Навој Вметнете Карбид,Жлебови

ПЛАНИНСКИ МАЖИ СТРУГ, Цпу Вртење Алатка TTX32R 6001 6002 6005 ZM856 Нерѓосувачки Челик Цпу Навој Алат Индексира Цемент Карбид Вертикална

Това е достапна
DEN 590.40
Количина на стоки:

Индустриски Професионални Алатки, висококвалитетни, Издржливи, Добра Стабилност, Со Употреба На Машински Алати и Друга Опрема Број на модел : TTX32 R. Цврстина : HRA89. Употреба : Жлеб Алатка. Сите Производи Мора Да Бидат Подложени На Строги Инспекции Пред Да Ја Напуштат Фабриката За Да Обезбедат Нормално Производство. Ако Ви Требаат Повеќе Соодветни Сечила Или Комплети Алатки За Вртење, Можете Да Ни Пишете.Безбедносни Упатства : Само Персоналот Со Професионални Вештини Може Да Го Користи. Носете Кацига, Очила И Друга Безбедносна Опрема Кога Ја Користите.Машина за аплицирање : Машина За вртење На Струг Од Страничен ред Машина за вртење машина за вртење струг машина за автоматско вртење машина за вртење тип Швајцарски струг машинско вртење Применливо машинско вртење Применлив режим на обработка на машини : Внатрешно Вртење Надворешно Вртење Жлеб ,Сечење, сечење На Лице вртење На плитки Жлебови Обработка На Обработка На Мали Дупки информации за материјали за алат за сечење : 1 технички термин материјал за алат за сечење : терминологија за материјали за алат за сечење,како што се цементиран карбид, обложен карбид,кермет, Обложен кермет,керамика, Цбн и пцд.Карбид Материјал : цемент Карбид со WC(Волфрам Карбид) како главна компонента.2 Физички Својства Изглед : Зависи од материјалите(На пр. Сива, Црна,Златна, итн.) Мирис : Непостојаност : Карбид/Кермет 5~30гпахв, Керамика 10-40 Гпахвцбн 20~50гпахв,ПЦД 80~120 Гпахвсп.

Основните својства

Додатоци на производот