Tascam Dr-60DmkII 4-Канален Пренослив Рекордер ЗА Dslr Филмаџии со 1 Година Бесплатна Продолжена Гаранција

Tascam Dr-60DmkII 4-Канален Пренослив Рекордер ЗА Dslr Филмаџии со 1 Година Бесплатна Продолжена Гаранција

Това е достапна
DEN 691.20
Количина на стоки:

Снимање на sd / sdhc картичка (ДО 32 GB) Истовремено снимајте до 4 песни. Режими на снимање : МОНО, СТЕРЕО, ДВОЈНО МОНО, ДВОЈНО СТЕРЕО, 4-КАНАЛ. Формат на снимање : 44.1/48/96k Hz, 16 или 24-битна, WAV/BWF. Tascam HDDA микрофон предзасилувачи со 120 DBIN и 64d B на добивка. Вклучува 1 Година Бесплатна Продолжена Гаранција. Д-р-60дмки НА ТАСКАМ, ажурирање на наградуваниот д-Р-60Д, е решение за аудио снимање за филмаџии и видеографи на снимање. Рационализираниот дизајн совршено се вклопува под опремата ЗА камера DSLR, без да се потпира на гломазни рекордери или ограничениот квалитет на звукот на микрофонот на камерата во. Dr-60 Dmk II е следната генерација на 4-песна солидна држава снимање, врз основа на децениите на таскам снимање иновации. Надградените предзасилувачи НА микрофонот HDDA обезбедуваат до 64d B добивка, доловувајќи ја секоја нијанса на изведба. До четири канали истовремено може да се снимаат на внатрешната SD-Картичка, до 96khz/24-битна резолуција НА WAV-датотека. Два од влезовите на микрофонот користат ЗАКЛУЧУВАЧКИ XLR конектори СО 48v фантомска моќност, другите два користат стерео конектор од 1/8 инчи за безжични и лавалиер микрофони. Излезот На Камерата ја испраќа микрофонот до камерата за подоцнежна синхронизација и се обезбедува Влез На Камерата за следење на репродукцијата.

Основните својства

Додатоци на производот