Алатка За Преживување На Пожарникар конвојсг-Комплет За Противпожарен Стартер Феро Прачка Со Тиндер Од Коноп И Дрвена Рачка - 15.000 Удари-Надворешна Опрема За Огнено

Алатка За Преживување На Пожарникар конвојсг-Комплет За Противпожарен Стартер Феро Прачка Со Тиндер Од Коноп И Дрвена Рачка -

Това е достапна
DEN 271.20
Количина на стоки:

Суштинска Алатка За Преживување На Пожар : Конвојсг претставува задолжителен стартер за кампување Направена од фероцериум, феро прачката создава искри веднаш, палејќи оган на кабелот од коноп. Елегантен и Одржлив : феро прачката има рачно изработена рачка од врвно тврдо дрво за дополнителен текстуриран стисок. Може да се користи во секоја временска состојба бидејќи е отпорен на ветер, водоотпорен и отпорен на удари. Спакуван Со Бесплатен кабел Од коноп : комплетот за пожар За преживување Конвојсг е преполн со бесплатен кабел од коноп, кој веднаш започнува со оган. Едноставно повлечете ја приложената алатка за да го изгаснете огнот. Повеќенаменски Противпожарен Напаѓач : напаѓачот на феро прачка делува како Стругалка За Тиндер, скала на мапа, Линијар, Шестоаголен Клуч и Отворач за Шишиња-совршена алатка за да ги направите вашите активности за кампување и на отворено ефективни. Компактен и Лесен : комплетот за стартување на магнезиум доаѓа во ТЕНКА ТОРБА ОД ЈУТА КОНВОЈСГ, која може да се користи како Итен Тиндер. Комплетот е компактен и лесен за лесно вклопување во вашиот ранец.

Основните својства

Додатоци на производот