Tmlapy 165W LED Солена Вода Аквариум Светлина Полн Спектар, LED Риба Резервоарот Светла, Двојно Осветлување Режими За Слатководни И Морски Растенија Корални Гребен Риба Ме

Tmlapy 165W LED Солена Вода Аквариум Светлина Полн Спектар, LED Риба Резервоарот Светла, Двојно Осветлување Режими За Слатководни И

Това е достапна
DEN 1.33
Количина на стоки:

Quoll SPECTRUM®LED аквариумските светла Вклучуваат Црвена, Сина, Ладна Бела, Зелена и Топла Бела, совршен распоред на целосен спектар што може да го промовира производството на витамини во растенијата, производството на калциум во коралите,растенијата до одбранбени механизми, може да се користат за стерилизирање и заштита на растот на рибите и за обезбедување доволно кислород за аквариумските суштества, направете вашиот аквариум да расте здраво Научна формулација за да го направите резервоарот за аквариум поубав. Quall DIMMING CHANNELS_ LED светилки за резервоари за риби има и синиот канал и белиот канал може да се прилагодат подеднакво од 0% -100% за да се задоволат различните потреби на вашите корали, гребени и риби (слатководни и солени води), што го промовира растот на СИТЕ SPS и LPS процветаа под него. Можете да го вклучите сино-белиот канал во исто време, или да ги вклучите одделно, овие два канали се контролираат независно. Совршено одговара за длабочина 24" резервоар. Погоден за помалку од 57 галони. Quinection DESIGN®АКВАРИУМСКИ светла СО Целосен спектар за мода и прекрасен изглед на аквариумот, куќиштето е изработено од нерѓосувачки челик, два вентилатори со висока ефикасност за дисипација на топлина, 16 парчиња бело светло (6500 K) 6 парчиња топло бело светло (3000 K) 27 парчиња сино светло (470nm) 2 парчиња зелено светло (525nm) 4 парчиња црвено светло (660nm). 90° кристална леќа со тоа да навлезат во длабочината на водата, да ја направат водата посветла и појасна.

Основните својства

Додатоци на производот