Зоолошката Градина Мед Корал Сан Актиник 420 Корална Сијалица Т5 Висок Излез 24 Вати, 22-Инчен, Сина

Зоолошката Градина Мед Корал Сан Актиник 420 Корална Сијалица Т5 Висок Излез 24 Вати, 22-Инчен, Сина

Това е достапна
DEN 297.44
Количина на стоки:

Висококвалитетна светилка произведена Во Германија 420 нанометар сина актинска. Рамномерно ја распределува светлината низ површината на водата. Овие нови Т5 светла обезбедуваат поголема излезна светлина од Т8. Актиник 420 го промовира растот на зооксантелите алги, неопходни за раст и благосостојба на сите живи корали и безрбетници. Комбинирајте Со Океансунот На Зоолошката Градина за повеќе придушен ефект на резервоарот за длабоки води. Комбинирајте Со Ултразвукот На Зоолошката Градина За оптимално гледање задоволство од живи риби и корали. Рамномерно ја распределува светлината низ површината на водата. Генерира помалку топлина во споредба со металните халидни светилки.

Основните својства

Додатоци на производот